Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 49  Kč / 1. měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Ruská filcko, manžel půjde do krimu! Bartík, který „pohřbil“ Zemana, útočí na Mynářovou

  Před necelými pěti lety vypustil fámu o tom, že prezident Miloš Zeman (77) trpí rakovinou v pokročilém stadiu a brzy zemře. Za prokázanou lež vyfasoval u soudu pokutu 250 tisíc korun a prosil veřejnost o pomoc. Nyní Svatopluk Bartík vulgárně zaútočil na Alex Mynářovou (38), manželku hradního kancléře Vratislava Mynáře (54). Bývalý brněnský komunální politik Mynářovou nazval „ruskou filckou“ a naznačil, že o Zemanově údajně špatném zdravotním stavu dobře věděla. Krásná moderátorka si to nenechala líbit!

  Svatopluk Bartík zaútočil na moderátorku Alex Mynářovou na jejím facebookovém profilu, kam přidal fotografii jejího muže Vratislava Mynáře s Martinem Nejedlým a ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

  „Ty s tím svým mafiánkem emigrujte za vaším vražedným miláčkem do Ruska,“ napsal Bartík Mynářové, která se jeho zprávě ale vysmála.

  Bartík se poté vrátil k pět let staré záležitosti ohledně údajné Zemanovy rakoviny. „Ty moc dobře víš, jak na tom v roce 2017 ten váš ruský zrádce byl,“ vzkázal Mynářové Bartík.

  „Ruský zrádce nevím, ale vím, jak na tom byl prezident Zeman, a proto mohu konstatovat, že jste lhář,“ reagovala moderátorka, která se útoky brněnského politika vůbec nenechala rozhodit.

  Svatopluk Bartík vulgárně urážel Alex Mynářovou na Facebooku.

  Bartík tedy po chvíli přidal i vulgární urážky směrem k Mynářově manželce.

  „Říká ruská filcka, manželka opakovaně usvědčeného lháře, co se kamarádíčkoval s masovým vrahem Putinem a sám půjde časem do krimu,“ pokračoval ve svých útocích Bartík.

  Svatopluk Bartík nazval Alex Mynářovou „ruskou filckou“.

  Redakce Expres.cz kontaktovala jak Bartíka, tak Mynářovou. Brněnského politika jsme se zeptali, zdali má nějaké důkazy, že manželka hradního kancléře skutečně věděla o vážných zdravotních problémech českého prezidenta, které se navíc dodnes neprokázaly.

  Svatopluk Bartík

  „Těžko říct. Třeba si ničeho nevšimla, včetně toho, že její muž s Nejedlým a Zemanem jezdí na návštěvy za Putinem,“ napsal nám ve zprávě Bartík.

  „Ke zdraví kolaboranta Zemana se vyjadřovat nebudu,“ dodal politik.

  Mynářová: Bartíku, dej si pozor, abys nemusel zase škemrat

  Mynářová v reakci pro Expres.cz připomněla, že Bartík předloni prosil lidi o pomoc, protože neměl na zaplacení výše zmíněné čtvrtmilionové pokuty, kterou mu 11. září 2020 vyměřil brněnský městský soud.

  „Pan Bartík by si měl dávat pozor na to, co kde píše, aby zase nemusel škemrat u veřejnosti o peníze na zaplacení pokuty,“ řekla na plná ústa Mynářová.

  To, že by v roce 2017 znala informace o údajně špatném zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, Mynářová rázně popřela: „To je samozřejmě úplný nesmysl.“

  Alex Mynářová se svým mužem

  Podávat trestní oznámení na Svatopluka Bartíka Mynářová nehodlá. O internetových útocích brněnského politika ani neinformovala svého manžela Vratislava.

  „Můj manžel o výpadech pana Bartíka neví. S nesmysly ho nezatěžuji. A co se mě týká, považuji to za ztrátu času. Jsou důležitější věci, zvlášť v této době, a na ně potřebuji mít čas,“ řekla na závěr moderátorka Českého rozhlasu, která prý Bartíka upřímně lituje.

  Zeman chtěl pět milionů, Bartík vyhlásil sbírku

  Svatopluk Bartík „pohřbil“ prezidenta Miloše Zemana v listopadu roku 2017. Tehdy na sociální síti uvedl, že podle jeho informací hlavě státu zbývá pár měsíců života. 

  „Má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnózu zná už cca tři týdny. Léčbu odmítl, prognóza 3–7 měsíců,“ napsal na svůj facebookový profil Bartík s tím, že zdroj své informace z pochopitelných důvodů nezveřejní.

  Brzy se ozval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

  „Jsou to odporné lži a ten, kdo je šíří, je lidský odpad. Na Svatopluka Bartíka bude podána žaloba a trestní oznámení,“ uvedl tehdy Ovčáček.

  Zeman původně požadoval pět milionů korun. Tuto částku ale soudce Radek Malenovský odmítl a přisoudil prezidentovi čtvrt milionu korun.

  Bartík poté uvedl, že tolik peněz nemá, a vyhlásil osobní sbírku. „Prosím vás o finanční pomoc,“ sdělil veřejnosti. 

  „Zaplatím z toho čtvrt milionu zatím jen padesát tisíc korun a v odvolání na doporučení advokáta budu usilovat o snížení obou částek,“ plánoval Bartík.

  Na dotaz, jak sbírka na zaplacení pokuty dopadla, nyní Bartík nereagoval.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 čtvrtek 7. července 2022. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   78
  • Trapas
   77
  • Super
   30
  • Cože
   9
  • Sladký
   7
  • Tvl
   7