Video z masakru na Floridě: Studenti se schovávali ve skříních, hrdinou je trenér

 • Na střední škole na Floridě došlo k masakru.
 • Vrah tam zastřelil 17 lidí a další desítky zranil.
 • Policie už krátce po incidentu zadržela bývalého studenta.
 • Nikolas Cruz je psychopat, který si vždy liboval v násilí.
 • Oběti popsaly průběh celého masakru.
Na střední škole v Parklandu na Floridě došlo k masakru studentů. Zhrzený devatenáctiletý mladík, který byl před nedávnem ze stejné školy vyloučen, tam zastřelil 17 lidí a desítky dalších zranil. Svědci vrahova běsnění popsali, jak se před střelbou ukrývali ve skříních a pod stoly v učebnách. Jednomu z nich se podařilo natočit video.

Další americká škola se stala terčem děsivého útoku. Teprve devatenáctiletý mladík vyrazil se zbraní v ruce a v plynové masce do budovy střední školy na Floridě, kde následně postřílel 17 lidí a další desítky zranil.

Policie vraha krátce po hrůzném běsnění zadržela, a jak vyšlo najevo, jde o bývalého studenta Nikolase Cruze, který byl ze školy vyloučen z kázeňských důvodů. Měl vyhrožovat ostatním žákům a napadl dokonce nového partnera svojí expřítelkyně. 

Velmi problémový chlapec měl zálibu ve zbraních, jeho Instagram zdobily třeba fotografie s brokovnicí, na jiných zase pózoval s noži a se zakrytým obličejem. „Chci střílet lidi svou AR-15,“ napsal na sociální síť.

Cruz si také liboval v zabíjení malých zvířat. „Je to šílenec. Miloval zabíjení třeba malých zvířat, jako jsou žáby. Je to blázen a rasista,“ uvedl pro stanici 10ABC News jeden z jeho spolužáků. Vrah měl mít také spoustu psychických problémů, nikdo je ale nebral vážně.

Zadržený útočník Nikolas Cruz.

Zadržený útočník Nikolas Cruz.

Svědci masakru také po incidentu popsali médiím strach a hysterii, která ve škole propukla. Jak masakr probíhal?

Cruz do školy přišel krátce před koncem vyučování. Nesl si pušku, střelivo a kouřové granáty, tvář si chránil plynovou maskou. Když dorazil do budovy, spustil požární alarm, kterým donutil žáky i učitele vyjít na chodbu. Jakmile tak učinili, začal je bez slitování popravovat.

Pro 3300 přítomných studentů začal boj o život. Ve škole prý propukla hysterie, strach a obrovské zoufalství. Než na místo dorazila policie a útočníka zadržela, žáci se ukrývali ve třídách nebo v šatních skříních. 

Masakr si vyžádal 17 mrtých a desítky zraněných.

Masakr si vyžádal 17 mrtvých a desítky zraněných.

Někteří mezitím komunikovali s rodiči pomocí SMS, několika studentům se pak podařilo okamžiky hrůzy zdokumentovat. Server CBS News zveřejnil video ze třídy, ve které se zamklo několik studentů. Je na něm slyšet střelba a křik. 

„Je velmi frustrující, že jsme udělali všechno, co jsme udělat měli, škola nás na tuto situaci připravila, a přesto je tolik obětí,“ řekla jedna z učitelek Melissa Falkowská. 

Otec jedné ze studentek prozradil, že mu dcera během šíleného masakru volala, když byla schovaná ve skříni. Hned ji upozornil, aby nemluvila nahlas. „Je to nejhorší noční můra, nevědět o dceři 20 minut, bylo to nejdelších 20 minut mého života,“ řekl.

Oběti popsali průběh masakru na Floridě.

Oběti popsaly průběh masakru na Floridě.

Vrahovo běsnění si nakonec vyžádalo 17 mrtvých. 12 obětí zemřelo ještě v budově školy, dvě těla policisté našli před ní a další dva lidé podlehli svým zraněním v nemocnici. Cruze policie zadržela ve chvíli, kdy se v davu studentů snažil ze školy utéct.

Ve velmi vážném stavu se nachází i vůbec největší hrdina masakru, fotbalový trenér Aaron Feis. Když Cruz začal do studentů střílet, on se před ně vrhl a bránil je vlastním tělem. V současné chvíli bojuje o život v nemocnici a lékaři si nejsou jistí, zda přežije.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:26 15. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  8
 • Super
  7
 • Cože
  6
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Haha
  3
Komentáře