jít naiDNES.cz

Z Dejvic do špičky nad Karlínem. Mobilní vývojáři Ackee se stěhují do nového

Vývojářská společnost Ackee se přestěhovala do větších prostor v karlínském Danube House. Slavnostního otevírání nových kanceláří se zúčastnila i primátorka Adriana Krnáčová. | foto: foto: Ackee

Česká vývojářská společnost Ackee se přestěhovala do nových prostor v karlínském Danube House. Během pěti let se nadšenecká firma z dejvického univerzitního inkubátoru ČVUT vypracovala mezi nejvýznamnější technologické společnosti v ČR. Slavnostního otevírání nových prostor Ackee se zúčastnila i primátorka Prahy Adriana Krnáčová.

Společnost Ackee se během necelých pěti let stala jedním z lídrů na poli vývoje mobilních aplikací. Se současným sídlem o ploše 500 m2 a 50členným týmem patří mezi největší společnosti ve svém oboru v ČR.

„Všichni jsme se znali z Fakulty informačních technologií ČVUT, kde přednáším. Josef tehdy dělal doktorát a Dominik studoval. Začínali jsme velice skromně v kanceláři o velikosti dvanáct metrů čtverečních v inkubátoru ČVUT,“ popisuje vznik společnosti její CEO Martin Půlpitel.

Společnost se ale poměrně rychle přestěhovala do vlastních prostor. Již po dvou letech inkubátor mění za sídlo v pražských Dejvicích o ploše 160 m2. V té době také začala přijímat první zaměstnance.

Mezi zákazníky společnosti je nejvíce startupů, avšak nechybí ani „etablované“ firmy. Služby programátorů z Ackee vyhledaly např. společnosti DámeJídlo, T-Mobile nebo startup Babysitting.today usnadňující hlídání dětí, v kterém vlastní Ackee minoritní podíl. Dále společnost založila vlastní startup App4Fest, který dodává aplikace pro české a zahraniční filmové festivaly.

„Ze zahraničí máme v současné době přes třetinu zakázek. V letošním roce hodláme toto číslo ještě navyšovat,” upřesnil spoluzakladatel Josef Gattermayer. Počinem k tomuto cíli bylo založení berlínské pobočky z kraje letošního roku, odkud bude Ackee skrze dceřinou firmu poskytovat své služby na německém trhu.

K letošnímu stěhování z Dejvic do Karlína se firma rozhodla především z kapacitních důvodů. Za své nové sídlo si společnost zvolila nejvyšší patro v karlínském Danube House. K dispozici má 500 m2 s terasou a výhled od Žižkovské věže po Pražský hrad. Exkluzivitu prostoru podtrhuje výška stropu, která dosahuje v nejvyšším bodě přes 8 metrů.

„Špičatý tvar budovy nám připomíná, co jsme pro naše klienty - technologická špička. To se nám líbilo,” dodává s úsměvem poslední ze tří zakladatelů, Dominik Veselý.

Interiér byl vytvořen na míru podle architektonického návrhu studia VZ Architekti, který schvalovalo nejen vedení, ale i zaměstnanci firmy. Nechybí v něm proto mezi „ajťáky” populární stolní tenis, houpačka, relaxační prostory, tiché zóny nebo místnost s jukeboxem a šipkami pojmenovaná výstižně Non-stop. Dominantu celého prostoru tvoří pět obřích písmen A C K E E, která jsou zakomponována jako funkční části interiéru.

Nové prostory představila společnost Ackee oficiálně na otevírací party tuto středu. Svoji kulturu neortodoxní firmy si Ackee drží dodnes. Vrcholem programu na otevíracím večírku byl turnaj v legendární „mlátičce” Mortal Kombat - videohře z devadesátých let - kterého se zúčastnila mimo jiné i Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 19. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Trapas
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat