jít naiDNES.cz

Otec a syn v mustanzích se podle svědků hnali obří rychlostí a nerespektovali nikoho

Rodinná honička a vražedný závod. Tak by se dalo nazvat to, co předcházelo smrtelné dopravní nehodě u Špindlerova Mlýna. Otec sedl do červeného mustangu, třicetiletý syn do oranžového a navrch k sobě vzal i dvanáctiletého bratra. Pak se podle očitých svědků hnali úzkými a klikatými silnicemi, navzájem se předjížděli a ohrožovali všechny kolem. Údajný řidič Vojtěch Ch., který měl následně nabourat Škodu Rapid, ale něco takového popírá.

Jízda vysněným bourákem, hecování se mezi sebou, uspokojování ega. Zhruba tak by se podle výpovědi mnoha svědků daly popsat poslední chvíle před vážnou dopravní nehodou, při níž zemřel brigádní generál Milan Jakubů a jeho spolujezdkyně byla s vážnými zraněními převezena do nemocnice.

Na tuningovém srazu si Vojtěch Ch. mladší i starší vypůjčili dva mustangy, otec červený a syn oranžový vůz. Aby toho nebylo málo, k mladšímu Vojtěchovi usedl ještě jeho dvanáctiletý bratr. Otázkou je, zda seděl alespoň na zadních sedadlech, nebo na místě spolujezdce, ale tyto typy vozů nemívají zadní sedadla, o výplň se často stará tzv. roll cage, zabudovaný rám, který zabraňuje usmrcení pasažérů zejména při převrácení vozidla.

Zda měl roll cage i mustang z tragické nehody, není jasné, ale pokud by tomu tak bylo, teprve dvanáctiletý chlapec by musel jako spolujezdec sedět jedině vpředu.

Byť to řidič oranžového mustangu a zároveň i údajný viník nehody ve vyjádření pro TN.cz popřel, zdá se, že spolu otec se synem začali závodit.

Popisuje to tak čím dál více očitých svědků.

„Určitě se nejednalo o technickou závadu ani špatný zdravotní stav. Měli jsme tu čest toho idiota v oranžovém mustangu i jeho kolegu v červeném potkat. Proháněli se po silnicích jako prasata, nebrali zřetel na silniční pravidla a všechny ohrožovali. Manžel odbočoval na křižovatce a naštěstí slyšel zvuk projíždějícího mustangu a strhl volant, jinak by do něj ten blbec narazil. Nerespektovali nikoho!“ popisuje jedna ze svědkyň.

Nehoda mustangu

„Doufám, že někdy poznáš bolest, jakou jsi způsobil, ty machýrku. Potkal jsem tě pět minut předtím, než se to stalo, jel jsem s dcerou na nákup a jel jsi jako hovado,“ přidává se jiný svědek.

Blesk.cz zase hovořil s dalšími lidmi a podle nich se oba řidiči hnali po silnici až nepředstavitelnou rychlostí.

„Jeli určitě rychlostí 150 kilometrů v hodině. Předjížděli se v zatáčkách,“ řekli.

Nebylo by se vlastně čemu divit. Vojtěch Ch. mladší je aktivním amatérským závodníkem, měl i vlastní webové stránky, které po nehodě někdo zrušil. Jeho otec ale také závodil, je dokonce mistrem České republiky v jízdě do vrchu. Dost možná si tak oba chtěli poměřit jezdecké schopnosti.

Ironií osudu pak je, že stejně jako tragicky zesnulý brigádní generál Vojenského zpravodajství Milan Jakubů byl i Vojtěch Ch. starší příslušníkem armády. Je vedoucím starším důstojníkem Krajského vojenského velitelství v Pardubicích, navíc má hodnost podplukovníka.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Koučem hokejistek v Americe. Klení povoleno, vztahy přísně zakázány

Kluka z Ostravy očaroval New York, kde natrefil na pozoruhodnou práci. Ivo Mocek koučuje tým Metropolitan Riveters v...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat