Fiasko washingtonských řiťolezců: Okamura spílá vládě i opozici kvůli Vrběticím

13. května 2021
Když se dva perou, třetí se směje. Přesně v duchu tohoto hesla teď Tomio Okamura tepe do vlády i opozice kvůli kauze Vrbětice a vyhoštění ruských diplomatů. Šéf SPD se na vlně stoupajících preferencí pořádně rozvášnil, jako by snad chtěl trumfnout svůj výrok ohledně skoku z okna v případě, že by ho kdysi adoptovaly stejnopohlavní páry.

„Ostuda vlády. Evropská unie i státy EU odmítly kvůli Vrběticím vyhostit ruské diplomaty. Babišova vláda z ČR dělá užitečné idioty USA,“ hřímá šéf SPD Tomio Okamura v souvislosti s kauzou Vrbětice a vyhoštěním ruských diplomatů. 

„Stalo se to, na co jsme upozorňovali. Evropské státy i Evropská unie pragmaticky budují své vztahy s Ruskem, zatímco Babišova vláda dělá užitečné idioty USA a eskaluje vztahy s Ruskem,“ rozohnil se na sociální síti s vidinou získat před volbami další politické body.

„Bez důkazů se do diplomatické války s Ruskem vláda ČR vůbec neměla pouštět a bez důkazů není důvod pro zhoršování vztahů s Ruskem. Místo českých firem na ruském trhu zaujmou firmy jiné. Celé to divadlo bez důkazů si mohli Babiš s Hamáčkem odpustit,“ míní Okamura.

„Evropská unie nechce dále zvyšovat napětí ve vztazích s Moskvou vyhošťováním dalších ruských diplomatů. Po jednání ministrů zahraničí členských zemí bloku to novinářům řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell,“ doplnil šéf SPD, které předvolební průzkumy předpovídají 11 procent hlasů.

„Celé je to jedno velké fiasko našich washingtonských řiťolezců. Tyto státy nejspíš nevěří skvělým důkazům našich tajných služeb,“ nešetřil ostřejšími slovy. Ve svém plamenném projevu šil nejen do vlády, ale i do opozice.

„Co na to eurosoudruzi z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, že se na ně milovaný Západ a milovaná EU vykašlaly? O koalici Spolu platí pořekadlo ‚poturčenec horší Turka‘. Německo si dál buduje Nord Stream 2 a všechny řečičky o podpoře České republiky proti Rusku ze strany EU jsou jen kecy,“ dodal Okamura. 

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:01 pátek 10. září 2021. Anketa je uzavřena.

  • 201
  • 124
  • 7
  • 5
  • 3
  • 2
Komentáře