Povinný nikáb, zákaz zpěvu a tampónů: Jak to chodí v britské škole pro muslimské dívky?

Od hlavy až k patě zahalené chodí do školy studentky v anglickém Leicesteru. | foto: reprofoto Mail Online

Netradiční dívčí škola v Leicesteru budí mnoho otazníků. Je určena pro mladé muslimky a jejím patronem je muž, který je známý proslovy o tom, že kontakt mezi mužem a ženou je největší hřích. Tato instituce je navíc zřízena tak, že spadá do výjimky, podle které do ní nemůže přijít školní inspekce. Už přes 25 let tak nikdo neví, co se tam dívky vlastně učí.

Maximální zahalení a nulová tolerance k přečinům pro muslimskému kodexu. Hadhrat Shaykh Maulana Adam Sahib je muž, který drží ochranou ruku nad speciální britskou školou pro mladé muslimky.

Zařízení je jednou ze šesti škol, která spadají pod muslimskou vzdělávací instituci Jame’ah Uloomul Qur’an. Většina z nich je smíšených, ačkoliv chlapci a děvčata jsou striktně oddělováni, tahle je ale jen pro dívky.

Ty musí jako uniformu nosit černý nikáb. Jinak se ale o dění ve škole, která funguje už přes 25 let, mnoho neví. Vymyká se totiž běžným pravidlům pro školní inspekce, nikdo tam tak nemůže na prohlídku.

Syn pana Adam učí také na jedné ze škol, vede i centrum rad pro mladé muslimské...

Mluvčí školy médiím zdůraznil, že Adam školu pouze financuje a převzal nad ní záštitu. V zařízení vyučují jen učtelky.

Na internetu je ale k dispozici několik Adamových přednášek a jejich obsah je přinejmenším znepokojivý. Mluví v nich o tom, že fyzický kontakt muže a ženy je nejhorší hřích, a že muži, kteří přemýšlí toužebně o ženách, by měli být trestáni tvrdou silou.

Server Mail ONline zjistil také to, že Adamův syn Mufti Adam al-Kawthari, vyučuje na jiných školách této instituce o tom, že ženy by neměly poslouchat hudbu, zpívat, sledovat filmy, slavit narozeniny nebo používat tampony před svatbou. Oba muži jsou členy striktního sunnitského hnutí deobandi, ani jeden z nich se ale nikdy nedopustil něčeho protiprávního.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:09 26. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  95
 • Cože
  28
 • Trapas
  25
 • Super
  22
 • Haha
  19
 • Sladký
  13
Komentáře