Neděle 20. června 2021, svátek má Květa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  2 scénáře, co se bude dít, až (ne)odsoudí Kramného. Rozsudek je teprve začátek!

  Kramný přestal nosit kostkované košile, teď vsadil na svetry do véčka. | foto: Profimedia.cz

  Petr Kramný odpočítává poslední hodiny do chvíle, než nad jeho vinou či nevinou, nad jeho celým životem, padne rozsudek. Stane se soudkyně Renata Gilová jeho katem, nebo jeho obhajoba díky advokátce Janě Rejžkové před soudem obstojí? To se dozvíme už ve čtvrtek odpoledne. Ale co bude pak? Co se bude dít, když Kramného odsoudí? A co teprve poté, až se dostane na svobodu?

  Už ve čtvrtek bude znám verdikt soudu nad zřejmě nejsledovanějším kriminálním případem posledních let. Petr Kramný je obžalovaný z vraždy své manželky Moniky a dcery Kláry na dovolené v egyptské Hurghadě.

  Fotogalerie

  Tragédie rodiny z Karviné a zároveň ostře sledovaný případ se začaly psát na konci července 2013. Podle obžalovaného celá rodina včetně jeho trpěla žaludečními potížemi, svoje nejbližší pak Kramný údajně našel mrtvé 30. července v ranních hodinách. Sám byl převezen do nemocnice, kde mu vypumpovali žaludek.

  Kvůli probíhajícímu vyšetřování nemohl vycestovat ze země, což se mu podařilo až o několik měsíců později, ve čtvrtek 31. října, kdy egyptské úřady rozhodly o zrušení zákazu vycestování.

  Zatímco Kramný byl zpátky doma v Karviné, v Česku již probíhalo vyšetřování. To egyptské totiž nepřineslo žádné relevantní odpovědi a jak například minulosti uvedla obhájkyně Kramného Rejžková, která svoji obhajobu staví i na pitevním protokolu z Egypta, patolog v něm připouští, že ženy mohly zemřít v důsledku nadměrného odvodnění a že mohlo dojít i k požití jedu, který se rychle vstřebal.

  Na jaře 2014 byl Kramný kvůli podezření, že vraždil, vzat do vazby, proti níž se několikrát neúspěšně odvolal, aby v červenci loňského roku poprvé stanu před soudem. Vzhledem k mediálně lákavému příběhu jsme se prakticky online mohli dozvídat nejjemnější detaily jeho soužití s manželkou, ale i milenkami.

  Proti tomu se v prosinci Kramný ostře ohradil s tím, že “bylo vytvořeno monstrum Kramný”.

  Obstojí obhajoba, nebo se Gilová přikloní k verzím znalců a odborníkům státního zástupce Víta Legerského? To se dozvíme už ve čtvrtek, ale co bude pak, až zazní rozsudek?

  Připravili jsme několik scénářů.

  1.Nevinen! Když Kramného soud osvobodí...

  Pakliže pro soudkyni nebudou důkazy obžaloby a soudních znalců Legerského dostatečné, Kramnému by nemělo stát nic v cestě na svobodu. Pak se budou dít věci, jako třeba:

  Napíše knihu, která se stane bestsellerem

  Případ opředen mnoha otazníky se pochopitelně dočká knižního zpracování. Kramný ji zřejmě nenapíše sám, ale sepíše ji s některým z novinářů, který kauzu celou dobu sledoval a obžalovanému fandil. Kniha vyjde buď ještě zatepla, dokud bude verdikt čerstvý, nebo před Vánoci, kdy se lidé nebojí rozhazovat.

  Slétnou se na něho fanynky

  Není žádným tajemstvím, že Kramný má pěknou řádku obdivovatelek, Po tisících před dvěma lety podepisovaly petice za jeho propuštění z Egypta zpět do vlasti, na Facebooku mu založily fanklub, nechybí v žádné diskusi pod články, aby ho bránily. Jako by na ně vražda manželky a dcery působila jako afrodiziakum.

  Stane se z Petra Kramného celebrita?

  Stane se z Petra Kramného celebrita?

  Hrozí mu nebezpečí

  Už když se vrátil z nuceného pobytu v Egyptě, našel na svém autě obrovský nápis VRAH. A na podobné výpady výtržníků se bude muset připravit i po svém propuštění. Musí se také připravit na fakt, že hodně lidí se na něho bude dívat skrz prsty.

  Nebude moct najít zaměstnání

  Dost možná bude mít Petr Kramný problém s hledáním zaměstnání, pakliže ho nevezmou zpět do nošovické automobilky. Strach z nedostatku financí ovšem mít nemusí, dost vydělá na tržbách ze své první knihy. Vytlouct se navíc něco dá i z té druhé, z pokračování.

  Přestěhuje se do většího města

  Jestli Kramný nechce, aby se za ním lidé na ulici otáčeli, než skandál aspoň trochu odezní, měl by se odstěhovat do většího města, které mu zaručí alespoň trochu anonymity.

  Natočí se o něm film

  Nejen knižního, ale i filmového zpracování se dočká kauza Kramný. Snímek natočí Petr Jákl a hlavní roli dostane Pavel Novotný. Nebude v něm hrát Tatiana Vilhelmová a ani Aňa Geislerová. Konec zůstane otevřený.

  Kdyby se točil film o Kramném, hlavní roli by byla jistě nabídnuta Pavlovi...

  Kdyby se točil film o Kramném, hlavní roli by byla jistě nabídnuta Pavlovi Novotnému.

  Začnou vznikat vtipy o cestě do Egypta

  My Češi jsme vynalézavý národ a veselé kopy. Potřebujete se zbavit manželky? Vezměte ji na dovolenou do Egypta...

  Začne se soudit

  Pakliže se prokáže Kramného nevina, má nárok na odškodnění. Za jeden den pobytu ve vazbě to může orientačně být mezi 500 až 1 500 Kč. Záleží pak na konkrétním soudci, jak vysoké odškodnění přizná. Kramný je ve vazbě skoro dva roky.

  2.Vinen! Když Kramného odsoudí...

  Pakliže Kramný bude shledán vinným z vraždy manželky a dcery, hrozí mu až výjimečný trest 25-30 let, jak navrhl státní zástupce Legerský. Kramný tvrdí, že je nevinný, takže lze předpokládat, že se proti verdiktu soudu odvolá. A dál?

  Taky napíše knihu

  Ať tak, či onak, příběh Petra Kramného najde své knižní zpracování a po vzoru Jiřího Kajínka bude publikovat rovnou z cely.

  Petr Kramný se u soudu často děsivě usmívá.

  Petr Kramný se u soudu často děsivě usmívá.

  Jeho případ vejde do učebnic kriminalistiky

  Kvůli mediálnímu zájmu se kauza Kramného jako ukázkový případ dostane do učebnic kriminalistiky. V muzeu policie bude dost možná mít svou vlastní vitrínu. Chybět však bude vražedná zbraň.

  Rozbují se morbidní turistika a z vraždy bude virál

  Do jeho hotelového pokoje v egyptské Hurghadě začnou jezdit nadšenci se selfie tyčemi, budou se fotit na posteli, kde zemřely Monika a Klára, ti otrlejší budou scény z pokoje parodovat a dávat na Facebook, kde se snímky stanou virálními. Z každé dovolené pak bude trendem udělat fotku „na Kramného“.

  Začnou se s ním soudit

  Soudy s rozsudkem pro Kramného nekončí. Na krku má ještě kauzu křivého obvinění policistů. Ti ho podle Kramného při výslechu bili a hlavou mu mlátili o zeď jen proto, aby se přiznal.

  Jenže tohle tvrzení vyšetřila GIBS a nezakládá se podle ní na pravdě. Okresní soud v Ostravě proces v červnu kvůli načasování zrušil. Ale ne definitivně. Za křivé obvinění Kramnému hrozí až 8 let.

  Další soud, a to je zatím jen spekulace, by mohla rozpoutat společnost Blue Style, která Kramnému dotovala jeho nucený tříměsíční pobyt v Egyptě.

  V březnu 2014 mluvčí společnosti Blue Style Martin Slaný uvedl pro TN.cz, že cestovka chce počkat na to, až bude celý případ dořešen. Cestovka tehdy neuvažovala, že by po Kramném chtěla pobyt v hotelu uhradit. Mluvčí ale nevyloučil, že cestovní kancelář by v návaznosti na budoucí posun v případu mohla svůj postoj přehodnotit.

  Fotografie pořízené z dovolené v Egyptě. Petr má na sobě žluté tričko, které...

  Fotografie pořízené z dovolené v Egyptě. Petr má na sobě žluté tričko, které později bude zkoumat policie.

  Teror od spoluvězňů

  I v tomto případe Kramnému hrozí nebezpečí, vražda dítěte se totiž v base neodpouští a pakliže se vina u soudu prokázala a bude odsouzen, čekají ho v cele krušné časy.

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 5:00 čtvrtek 5. května 2016. Anketa je uzavřena.

  • Super
   43
  • Tvl
   19
  • Trapas
   14
  • Haha
   10
  • Cože
   9
  • Sladký
   9

  Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

  Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

  Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

  Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

  Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 20. června 2021, svátek má Květa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz