Zavřete ho do blázince! Česká matka se opřela do Černého za sochy čurající na Česko

11. května 2016
Lucie Hašková, je česká matka, znalkyně krutého islámu, kamarádka Adama B. Bartoše a bojovnice hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem. Žena, která o sobě pravidelně dává vědět na demonstracích, se nyní opřela do českého umělce Davida Černého. Nelíbí se jí jeho čůrající fontána.

Kromě fotek synka dává na svůj Facebook xenofobní a nacionalistická hesla, paří s Ortelem a kamarádí se s extremistou Adamem B. Bartošem.Lucie Hašková pochopila zákeřnost islámu, chystá se do politiky za Národní demokracii a teď mluví už i do umění.

Na sociálních sítích se totiž aktuálně opírá do Davida Černého. „Umění? Hnus je to! Zavřete ho do blázince!“ napsala jako komentář k fotografiím Černého fontány ve tvaru dvou mužů, kteří močí na Českou republiku.

Hašková by Černého nejraději zavřela do blázince.

Snímky pořídila sama během návštěvy pražské Kampy, kde je skulptura umístěna. Toto dílo spořádanou matku a hrdou Češku zjevně maximálně šokovalo.

Navíc zřejmě o Černém nikdy v životě neslyšela. Na svém Facebooku totiž několikrát sdílela Černého profil z otevřené encyklopedie Wikipedia. Sama už se dál nevyjadřovala, ale její přátelé neváhají sochaře častovat takovými tituly jako „prase zk*rvený“ či „Havlom*dí dobytek“.

Černý je kontroverzní, ale patří k našim v zahraničí nejznámějším současným...

„Už jsem na pana „umělce“ podala trestní oznámení,“ pochlubila se jedna z diskutujících. Další zase přihodili fotografie jeho prostředníčku, mířícího na Hrad nebo obráceného sv. Václava, který visí v pasáži Lucerna - a pochopitelně je doplnili znechucenými poznámkami.

Vyjádřil se i samotný Adam B. Bartoš, který si ale vystačil s prostým výkřikem „Žid“.

Tvorba Davida Černého je specifická i kontroverzní, a i proto se jedná o jednoho z v zahraniční nejznámějších českých tvůrců. Podle Haškové ale dělá jen ostudu a nejraději by smázla z povrchu zemského spolu s dalšími podvratnými živly. Tak!

Video: Projev Lucie Haškové na Slovanském ostrově, 1. května 2016

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:45 čtvrtek 8. září 2016. Anketa je uzavřena.

  • 87
  • 86
  • 26
  • 21
  • 9
  • 9
Komentáře