Zažít Slovensko: Ženu zabily příbuzné kvůli klestí, otec prodal dceru do otroctví

Slovenské obce a osady, to je studnice bizarních rodinných a děsivých zločinů. Člověk by skoro neřekl, že je ve vyspělé střední Evropě. | foto: Koláž Expres.cz

Některé zločiny, které zaměstnávají policii a soudy u našich východních sousedů, jsou mimo lidské chápání. Nezletilá dívka prodaná za 76 tisíc korun svým otcem za účelem sňatku s jiným nezletilcem. Nebo dvojnásobná matka (†29), kterou její příbuzné zbily, svázaly tkaničkami od bot a tři dny ji nechaly pomalu umírat kvůli tomu, že nepřinesla z lesa dříví.

Začátkem roku Slovenskem otřásl případ, kdy v nemocnici v Rimavské Sobotě zemřela devětadvacetiletá Mária, kterou její příbuzní našli v chatrči v zuboženém stavu, když tam přišli na návštěvu.

„Kdo ví, čím vším ji tloukli. Nebyla schopná slova. Obličej měla celý oteklý, tělo plné modřin. Jen kývala hlavou a plakala,“ svěřila webu Noviny.sk švagrová napadené.

Mária žila v chatrči jako bezdomovkyně se svými dvěma malými dětmi, sestrou a švagrovou. A právě ty ji zbily a nechaly trpět v bolestech celé tři dny. „Žena byla převezena na JIP, kde po dvou dnech svým zraněním bohužel podlehla,“ uvedla mluvčí sítě nemocnic Svět zdraví Jana Fedáková.

Sinda (24) a Oľga (34) příbuznou surově zbily, poté přivázaly ke sloupu tkaničkami a pokračovaly v útocích, aby její bezvládné tělo ponechaly osudu, to všechno kvůli tomu, že se z lesa vrátila s prázdnou nůší bez dříví. Nyní ženy čelí obvinění ze zabití a omezování osobní svobody, za což jim hrozí 9 až 12 let.

To ale není jediný děsivý případ, který se na Slovensku v poslední době stal. Vypečený tatínek z Komárna na jihu země si chtěl přilepšit, k čemuž mu měla posloužit jeho nezletilá dcera. Tu za tři tisíce eur, tedy asi 76 tisíc korun, prodal k sňatku s jiným nezletilcem.

Dívka musela podle policie v nové domácnosti pomáhat s úklidem a péčí o další malé děti, které s ní žily ve společné domácnosti. Když se chtěla vrátit domů, zbili ji. „S manželem musela pod hrozbou násilí vést řádný manželský život,“ uvedla policie.

Kromě otce byly obviněny ještě další dvě osoby. Všem při prokázání viny hrozí vězení na 7 až 12 let.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:09 23. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  19
 • Cože
  13
 • Tvl
  13
 • Haha
  11
 • Super
  10
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat