Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Dojemný pohřeb obětí nehody autobusu: Tři nerozlučné kamarádky poprvé v životě rozdělili

  Na Slovensku proběhlo poslední rozloučení se studenty, kteří 13. listopadu zahynuli během dopravní nehody autobusu. V sobotu měl pohřeb šestnáctiletý Alex a jednadvacetiletá Mariana. V neděli pak byly společně pohřbeny tři nerozlučné kamarádky: Veronika (†17), Natália (†15) a Denisa (†17). Během obřadu nezůstalo jedno oko suché.

  Slovenský server Čas.sk píše, že Veronika, Natália a Denisa spolu vyrůstaly a kamarádily se už od dětství. Chodily do stejné třídy jak na základní škole, tak na střední. 

  Hrály si každý den na ulici, snívaly svoje sny. To vše ale navždy skončilo 13. listopadu, kdy dívky zemřely spolu s dalšími studenty na následky nehody autobusu.

  Pohřeb tří nerozlučných kamarádek se uskutečnil v neděli na hřbitově v Jelenci, což je nedaleko místa nehody. Rozloučit se přišlo zhruba 400 lidí. Během dojemného obřadu se neustále ozýval zoufalý pláč a hlasité nářky. 

  Veronika Šupejová

  Veronika Šupejová

  Těla tří studentek byla v bílých rakvích. Zádušní mši vedl katolický biskup Viliam Judák. Jeho slova ale přes hlasité vzlyky pozůstalých nebyla příliš slyšet.

  Na konci pohřbu byly nerozlučné kamarádky navždy rozděleny. Zatímco Veroničino tělo bylo uloženo do hrobu, Natálii a Denisu odvezl pohřební vůz na kremaci.

  Denisa Kabátová

  Denisa Kabátová

  Denisa

  Natália Demová

  Během smutečního obřadu byli na místě přítomní záchranáři, hasiči, ale i psychologové, kteří lidem, co na pohřbu zkolabovali, okamžitě poskytli odbornou pomoc.

  Proti „cestě smrti“ protestovala i primátorka

  Autonehoda, na jejíž následky zemřelo celkem 12 lidí, se stala 13. listopadu nedaleko města Nitra na pověstné zlatomoravecké silnici, které se přezdívá též „cesta smrti“. 

  Proti autobusu se zčistajasna vyřítil nákladní vůz naložený štěrkem a kamením. Údajně byl přeplněný a cestou se kýval. Řidič autobusu se snažil na poslední chvíli uhnout. Nepovedlo se. 

  Náklaďák podle svědků nehody autobus rozpáral jako konzervu. Nebýt ale včasného zásahu zkušeného řidiče, mohly být následky autonehody ještě daleko horší.

  Na „cestě smrti“ v minulosti přišlo o život už mnoho lidí, není tak divu, že je lemována pomníčky a kříži.

  Podle slovenských médií v průměru na každém pátém kilometru zemřel jeden člověk. Tamní obyvatelé se v minulosti snažili tragédiím na silnici zabránit. Zorganizovali i petici. 

  Dnes už bývalá primátorka města Zlaté Moravce Serafína Ostrihoňová v roce 2006 dokonce držela protestní hladovku před úřadem vlády. Bojovala tak za zlepšení kvality nebezpečné silnice. 

  Fotogalerie

  Premium

  Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

  Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

  Premium

  Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

  Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

  Premium

  Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

  Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz