jít naiDNES.cz

Právničku „proslavil“ rasistický útok v letadle. Po propuštění z vězení ji našli mrtvou

Právničku Simone Burnsovou nechvalně proslavil rasistický výstup v letadle. Teď spáchala sebevraždu. | foto: YoutubeProfimedia.cz

V listopadu se video zachycující irskou právničku Simone Burnsovou na palubě letadla společnosti Air India stalo virálním. Padesátiletá žena se totiž opila do němoty, a když jí členové posádky odmítli dát čtvrtou lahev vína, začala jim rasisticky nadávat a plivat po nich. Za svůj nechutný výstup vyfasovala půl roku za mřížemi, ven se ale dostala s předstihem. Jenže teď má případ nečekanou dohru. Burnsová byla nalezena mrtvá.

Její nechutný výstup obletěl celý svět. V listopadu loňského roku se irská právnička, paradoxně se zaměřením na lidská práva, vydatně posilnila alkoholem na palubě letadla společnosti Air India, načež začala nechutně útočit na personál.

Když jí posádka odmítla donést čtvrtou lahev červeného vína a nenechala ji kouřit na záchodě, křičela rasistické nadávky o „zlodějských kur*ách z Indie“ a jednomu ze stewardů dokonce plivla do obličeje.

Letos v dubnu si za svůj výstup od soudu odnesla trest ve výši šesti měsíců, a to za opilost na palubě letadla a napadení. O případu se pak mluvit přestalo, teď ale vyšlo najevo, že má nečekané rozuzlení. Simone Burnsová byla nalezena mrtvá.


Z vězení byla propuštěna předčasně, na svobodě ale byla jen dva týdny, než se pravděpodobně rozhodla vzít si život. Její tělo bylo nalezeno pod útesem na Beachy Head ve východním Sussexu.

Právničku Simone Burnsovou nechvalně proslavil rasistický výstup v letadle. Teď...

Právničku Simone Burnsovou nechvalně proslavil rasistický výstup v letadle. Teď spáchala sebevraždu.

Neznámý zdroj z jejího okolí serveru deníku The Daily Telegraph prozradil, že se Burnsové zhroutil svět. 

Život prý neměla lehký už v minulosti, dokonce bojovala s rakovinou kůže, teď prý navíc musela kvůli videu z letadla čelit výhrůžkám smrtí. Právě pod náporem těchto výhrůžek se měla složit.

Simone Burnsová nevybíravě nadávala posádce letadle společnosti Air India.

Simone Burnsová nevybíravě nadávala posádce letadle společnosti Air India.

Smrt nechvalně proslavené rasistky potvrdil i mluvčí policie v Sussexu. Ten už vyloučil, že by kriminalisté případ vyšetřovali, čímž sebevraždu v podstatě potvrdil.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře