jít naiDNES.cz

Smrt na Orlíku: Krásnou Simonu (18) během romantické plavby zabil frajírek na vodním skútru!

Osmnáctiletá Simona (na snímku) zemřela po srážce člunu s vodním skútrem. | foto: FacebookČTK

Léto, prázdniny a nová láska. To všechno v jediné vteřině nenávratně zmizelo na hladině Orlické přehrady. Teprve osmnáctiletou Simonu zde zabil mladík na vodním skútru.

Měla si užívat posledního léta před maturitou. Byla čerstvě zamilovaná a vypadalo to na nejlepší prázdniny vůbec. Život osmnáctileté Simony J. ale ukončil mladý jezdec na vodním skútru.

Simona a její jednatřicetiletý přítel, kterého teprve poznala před třemi týdny, se rozhodli pro romantickou nedělní projížďku po přehradě. Vypůjčili si pramici a pomalu veslovali středem vodní plochy, když v tom se proti loďce vyřítil mladík na skútru rychlostí až 70 kilometrů v hodině.

Následoval tvrdý střet a Simona utrpěla těžký úraz hlavy. Po rychlém převozu vrtulníkem do nejbližší nemocnice svým zraněním bohužel podlehla.

Se štěstím nehodu přežil Simonin přítel, který byl se zraněním rovněž převezen do nemocnice. Řidiče skútru, asi devatenáctiletého mladíka, záchranáři ošetřili na místě.

Tragická smrt pochopitelně otřásla rodiči zemřelé dívka a Simonina maminka zveřejnila na facebooku velmi emotivní vzkaz. „Beruško, vrať se nenechávej nás tady s taťkou. Tohle neustojím, chci moji berušku, prosím, prosím.“

Povolit skútry na Orlíku nebyl dobrý nápad

Okolnosti neštěstí vyšetřují policisté. Nehoda se stala zhruba rok poté, co se změnila pravidla pro rekreační plavbu a menším plavidlům povoluje vjezd na dříve zakázané vodní plochy. Podle některých starostů i odborníků jsou ale právě takové čluny smrtelně nebezpečné.

Podle Davida Smejkala, prezidenta Vodní záchranné služby Červeného kříže, přibývá člunů na vodních hladinách a souběžně i počet těch, kteří nedodržují daná pravidla. Ohrožující tím posádky lodí a plavce.

„Motorový člun se blíží k tomu plavci rychlostí až třeba 70 kilometrů za hodinu, vodní skútr až 100 kilometrovou rychlostí a hlava plavce je vidět téměř na poslední chvíli. Pokud se k tomu přidá trochu zhoršené počasí a vlny, tak hlava nemusí být pro řidiče viditelná téměř vůbec,“ uvedl David Smejkal ve starším rozhovoru pro Radiožurnál.

Dále prohlásil, že v jiných evropských státech neexistuje, aby se skútry proháněly kdekoliv a dokonce neomezenou rychlostí. Jako příklad uvedl Švýcarsko, kde jsou limitované počty licencí na řízení vodních motorových vozidel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:02 8. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  192
 • Cože
  54
 • Trapas
  38
 • Haha
  33
 • Super
  30
 • Sladký
  27
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře