Stařec ve výkalech pobouřil Česko: Otřesná scéna čekala na policisty v bytě

Muž žil ve svých exkrementech, které pokrývaly podlahu i postel. | foto: koláž Expres

Smutný příběh ze života opuštěného důchodce se odehrál v Plzni. Jeho rozuzlení dovedlo policisty do bytu s otřesným zápachem, který měl jediného jmenovatele – prostor mužova obydlí byl posetý výkaly nejen na podlaze, ale i v posteli, kde spával.

Strážníci městské polici našli seniora v zuboženém stavu na venkovní lavičce na sídlišti v Doubravce. Kvůli bércovým vředům a bolesti nohou nemohl jít dál, přesto odmítal lékařskou pomoc. Proto se ho strážníci rozhodli doprovodit domů.

Jenže to, co je čekalo, předčilo veškerá jejich očekávání. Všudypřítomný zápach se linul až na chodbu a dával tušit, co bude za dveřmi. „Bohužel zde zjistili, že muž žije v šílených podmínkách, v silném zápachu, kdy má výkaly na podlaze i v posteli,“ informoval web krimi-plzen.cz.

Po následném prozkoumání situace se ukázalo, že stařec, který už rezignoval na hygienické standardy, je pro sociální pracovníky známá firma. Problémový nebožák totiž opakovaně odmítal vpustit pracovnice pečovatelské služby do bytu a aktivně se bránil snahám zlepšit své životní podmínky, z čehož asi sousedé neměli radost.

Jeho kontakt se světem se omezil na přijímání obědů a nákupů od pečovatelů, které ale zarytě nechtěl pustit dovnitř a dokonce podepisoval prohlášení, že ze strany úřadu žádnou pomoc nepotřebuje. Nyní je v nemocniční péči.

„Případ tohoto muže budeme i nadále pečlivě sledovat. Pokud bude propuštěn domů, pokusíme se jej opět přesvědčit na rozšíření pečovatelské služby o pomoc s osobní hygienou a úklidem domácnosti,“ řekl starosta Doubravky Michal Chalupný.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:24 27. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  18
 • Sladký
  16
 • Trapas
  14
 • Haha
  10
 • Super
  9
 • Cože
  7
Komentáře