Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pekarová Adamová volá k očkování: Co na to nový senátor Pirk jako odpůrce? ptají se lidé

  Markéta Pekarová Adamová a Jan Pirk | foto: TOP 09

  Když šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) upozornila na očkovací kampaň ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, který nabádá Čechy k očkování, se zlou se potázala. Lidé jí vmetli do tváře hvězdu senátních voleb, profesora Jana Pirka, který v době pandemie covid-19 zlehčoval a očkování z principu odmítal.

  „Prosím, očkujme se pro život beze strachu. Funguje to,“ napsala na Facebook Markéta Pekarová Adamová, která postovala kampaň svého stranického kolegy, ministra zdravotnictví Vlastimila Válka.

  „Covid-19 nezmizel. Stále na něj umírají lidé, tátové od rodin, maminky, prarodiče. Zbytečně. Proto jsme s Petrem Čtvrtníčkem spustili očkovací kampaň,“ upozornil šéf resortu, který nabádá lidi, aby význam očkování nepodceňovali, i když se může zdát, že covid-19 už není tak nebezpečný.

  „Co říká na očkování proti covidu-19 nový senátor za TOP 09 profesor Jan Pirk?“ zeptala se v jedné z diskuzí na Facebooku Theodora.

  Narážela fakt, že věhlasný kardiolog Jan Pirk, který uspěl v senátních volbách v Praze 10, v době pandemie patřil mezi zaryté odmítače a proslul i nejedním kontroverzním výrokem.

  „Je to prostě nový typ chřipky. Bylo by nejlepší, kdybychom všichni rychle prodělali nový koronavirus, získali bychom tím imunitu a byl by pokoj. Zatím se zdá, že ten průběh je velice mírný,“ znějí některá z prohlášení uznávaného odborníka, který v době, kdy Česko svíral koronavirus, překvapil nejednoho ze svých fanoušků a obdivovatelů.

  Jan Pirk v rozhovoru pro Expres.

  Odpověď zvídavé dámy bohužel Pekarová Adamová nechala bez odpovědi, zatímco na jiné komentáře reagovala. Zřejmě u profesora Pirka zjišťuje jeho stanovisko a přemýšlí, jak to zaonačit, aby z toho koalice Spolu vyšla co nejlépe. A to dá docela práci, to je fakt.

  Nový senátor proslul tím, že před volbami zásadně nechodil na debaty s protikandidáty, čehož si všimlo dost lidí, včetně známého novináře Jindřicha Šídla.

  Jan Pirk uspěl ve volbách do Senátu, kam kandidoval za koalici Spolu v Praze 10.

  „Moderoval jsem debatu v divadle Mana, přišli všichni kandidáti, s výjimkou kandidáta Pirka,“ podotkl.

  „Mrzí mě, že na debaty nechodí, a když přece jen přijde, řekne, že Prahou 10 projíždí do práce,“ přisadila si i jeho protikandidátka Renata Chmelová (STAN), která odkazovala na výjimečnou chvíli, kdy se s Janem Pirkem střetla v Českém rozhlase.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

  Premium Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

  Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

  Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

  Poté, co se vyrojil Řezník, jsme v podstatě mainstream, říkají Morčata na útěku

  Premium Místo ženy se v hitu od Mandrage hledá děda a ve známé písni Richarda Müllera o tom, že kvůli poruše výtahu musí jít...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz