Šla na rozhlednu a tam se oběsila na vodítku. Podivná sebevražda maminky Šárky (†33)

Mladá maminka Šárka se oběsila na rozhledně Šance v Jakubčovicích. | foto: Facebook, koláž Expresu

Nastoupila do nové práce a přátelům na Facebooku vzkazovala, že je ve svém živlu. Jenže už měsíc nato objevil kolemjdoucí mladou maminku Šárku G. (†33) mrtvou na rozhledně Šance u Jakubčovic, kde se oběsila na psím vodítku. Nikdo zatím neví, co ji k tomu vedlo, zjevně ale procházela těžkým životním obdobím. Jen pár hodin před smrtí například sdílela smutný citát herečky Meryl Streep.

Tělo zdravotní sestry Šárky objevil 15. října odpoledne náhodný kolemjdoucí. V tu chvíli už jí nešlo nijak pomoct. Několik hodin předtím se oběsila na psím vodítku.

„Visela na zábradlí v nejvyšším patře rozhledny. Na místo byla dokonce povolána letecká služba. Koroner ale určil smrt udušením z uškrcení a stanovil přibližný čas úmrtí už kolem poledne,“ popsal deníku Region Opavsko policejní mluvčí René Černohorský.

Jak následně dodal, cizí zavinění policie vyloučila, Šárka si život vzala dobrovolně. Nedaleko jakubčovické rozhledny stálo auto, kterým na místo přijela.

Co přesně ji k hrůznému činu vedlo, to zůstává otázkou. Celou situaci zamotává její facebookový profil, kde se mladá maminka ještě pouhý měsíc před smrtí radovala z nástupu do nové, vysněné práce. Sdílela fotografii, kde za přítomnosti malého chlapečka, zřejmě svého syna, peče novým kolegům dort. 

„Zůstávám ve Slezské (nemocnici, pozn. red.), ale přecházím na dětskou jipku. Moc dlouho jsem tam chtěla,“ vzkázala Šárka své kamarádce, která se jí ptala na novou pozici.

Další známé potom na gratulaci k novému místu odpověděla, že prožívá velmi příjemné životní období: „Děkuji moc, jsem ve svém živlu.“

Jenže pak během pouhých pár dní musel nastat zlom. Už za měsíc totiž Šárka na svém profilu sdílela citát populární herečky Meryl Streep, který optimismem a nadšením ze života rozhodně nehýří. Sebevraždu spáchala druhý den.

Citát Maryl Streep, který Šárka sdílela večer před svou smrtí.

Citát Maryl Streep, který Šárka sdílela večer před svou smrtí.

„Na některé věci už nemám trpělivost. Ne protože bych se stala arogantní, ale protože jsem ve svém životě dosáhla bodu, kdy nechci ztrácet čas věcmi, které mě popuzují nebo zraňují. Nemám pochopení pro cynismus, nepřiměřenou kritiku a agresivní požadavky všeho druhu. Ztratila jsem zájem dělat radost lidem, kterým na mně nezáleží, milovat lidi, kteří mě nemilují, a usmívat se na ty, kteří se na mě neusmívají,“ stojí v citátu.

Podle informací Blesku, které vycházejí ze svědectví sousedů, by Šárčiny problémy mohly souviset s domácím násilím. Pokud k tomu připočteme i její sice vysněnou, ale zároveň na psychiku mimořádně náročnou práci na dětské jednotce intenzivní péče, mohlo by být o důvodech k jejímu nešťastnému kroku jasněji.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:28 21. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  21
 • Cože
  11
 • Haha
  10
 • Super
  9
 • Sladký
  6
 • Trapas
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat