jít naiDNES.cz

TOP 09 si pozvala na sněm Kurze. Ten odmítl a strana se tím chlubí na Facebooku

Strana TOP 09 překvapuje snad každým svým krokem. Tentokrát se mnoho lidí jistě divilo tomu, že partaj, která se v říjnových volbách jen tak tak dostala do Poslanecké sněmovny, si na svůj sněm pozvala mladou politickou superstar z Rakouska Sebastiana Kurze. Lidovec pozvání s díky odmítl, TOP 09 se tím pochlubila na svém Facebooku. Nikdo ale nechápe, proč k něčemu takovému vlastně došlo.

Sebastian Kurz je v rakouské vrcholné politice od roku 2013, kdy zastával post ministra zahraničí. V současné době stojí v čele lidovců, kteří opanovali nedávné volby. Z Kurze tak velmi brzy bude kancléř.

Z nepochopitelných důvodů pro mnohé se Kurz ocitl na seznamu hostů pro víkendový sněm strany TOP 09. A to i přestože není s partají, kterou donedávna vedl Miroslav Kalousek, nikterak politicky spřízněn.

Kurz podle očekávání odmítl. TOP 09 se ale odmítnutím budoucího rakouského premiéra pochlubila na svém Facebooku, za což sklidila kritiku od diskutérů. 

Někteří se podivují také nad tím, že TOP 09, která stavila svou předvolební kampaň na tom, že je ryze proevropskou stranou, si na svůj sněm zve někoho, kdo je například rázně proti přijímání uprchlíků do své země a odmítá tak Evropskou unií stanovené kvóty.

Sebastian Kurz, lídr rakouských lidovců.

Sebastian Kurz, lídr rakouských lidovců, pozvání na sněm TOP 09 s díky odmítl.

„Sebastian Kurz? To je pro mě u TOPky velké zklamání. A přiznám se, že poslední dobou již několikáté,“ píše například Albert K. z Prahy.

Na veškerou kritiku zatím adminové facebookových stránek TOP 09 neodpovídají.

Jiří Pospíšil v čele TOP 09 střídá Miroslava Kalouska. Voliči soptí.

Jiří Pospíšil v čele TOP 09 střídá Miroslava Kalouska. To ale Kurze příliš nezajímalo.

Kdyby náhodou Sebastian Kurz o tomto víkendu neměl co dělat a pozvání TOP 09 by přijal, tak by se dozvěděl, že strana, která měla velký problém se dostat do Poslanecké sněmovny, si zvolila nové vedení. Partaj povede Jiří Pospíšil, ale to nadcházejícího rakouského kancléře nejspíše příliš nezajímá.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:34 26. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  15
 • Super
  6
 • Trapas
  3
 • Sladký
  3
 • Tvl
  3
 • Cože
  2
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře