Kurz vyhlásil válku radikálnímu islámu: Pro začátek zavřou 7 mešit a vyhostí 40 imámů

Vídeňská vláda lidovců Sebastiana Kurze v koalici se Svobodnými Heinze-Christiana Stracheho přistoupila k tomu, co politici dělají jen velmi neradi. Začala aktivně plnit své sliby v boji proti islamismu. A první fáze snah rakouského ministerstva vnitra ukazuje, jak moc vážně to vedení země myslí.

Inspekce ministerstva vnitra spolkového Rakouska prověřila první desítky problematických muslimských institucí v zemi a jsou tu první nekompromisní výsledky vzbuzující mimořádnou pozornost zahraničních pozorovatelů.

Vláda potvrdila, že hodlá uzavřít sedm salafistických mešit hlásajících závadné učení a čtyřicet kazatelů bude ze země za svoji činnost vyhoštěno. Čtyři mešity jsou ve Vídni, dvě v Horním Rakousku a jedna v Korutanech.

Úřady dále příkazem rozpustily takzvané arabské náboženské společenství, které v hlavním rakouském městě provozuje nejméně šest modliteben. A to s odůvodněním porušení pozitivního postoje vůči státu a společnosti v Rakousku. Postižení se mohou odvolat na ministerstvo kultury.

Čtyři desítky negativně působících imámů sdružených v turecko-islámské unii pro kulturní a sociální spolupráci asociace ATIB bude vyhoštěno bez možnosti prodloužení povolení k pobytu.

Dále zde existuje důvodné podezření na financování organizace z Turecka, což odporuje mezinárodnímu právu, a také tím se budou úřady nadále zabývat.

„Paralelní společnosti a tendence radikalizace v naší zemi nemají místo,“ prohlásil na tiskové konferenci kancléř Sebastian Kurz. „Není přípustné tolerovat projevy nenávisti pod záminkou náboženství,“ dodal jeho zástupce Heinz-Christian Strache. „Právě začínáme,“ řekl a potvrdil, že všechna ministerstva jsou instruována k rozhodnému postupu.

Za většinou problematických incidentů a působením stojí organizovaná turecká menšina. V mešitách jsou již malé děti nuceny přísahat věrnost Turecku i prezidentu Erdoganovi, inscenují se pro ně „divadla“, jejichž součástí je simulace válečných střetů i pohřbů tureckých vojáků pod státními vlajkami.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:59 6. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  63
 • Sladký
  8
 • Cože
  6
 • Tvl
  6
 • Haha
  5
 • Trapas
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat