Zaseli nálepky, sklízí bouři vzteku! Lidé ze Saské Kamenice se pustili do novinářů

Už to není dávno o vraždě! Protesty v Saské Kamenici se zvrhly v bitvu občanů s německými médii, například novinář z německého deníku Zeit Online si stěžoval, že na něj protestující lidé v Saské Kamenici řvou, že je stejně jako ostatní žurnalisté, kteří o nepokojích v Saské Kamenici informují, lhář. Bude mít tato dlouhotrvající demonstrace nějaký výsledek?

Proč je novináři obviňují z rasismu, když protestují kvůli zavražděnému muži, jenž byl míšenec s kubánskými kořeny? Německá média stojí na straně Angely Merkelové, používají ve svých reportážích nálepky jako „mírový“, „pravicový“, „extremistický“ nebo „protixenofobní“ a teď to od občanů Saské Kamenice sklízí.

Lidé na protestních akcích nejsou proto, že chtějí hajlovat, ale proto, že jsou znepokojeni tím, co se v jejich zemi a městě děje.

Při sobotní demonstraci, která se konala jako protest proti vraždě mladého Němce, na přítomné novináře vystartovala jedna z účastnic akce a obvinila ho ze lhaní (video v záhlaví článku).

 „Všichni jste stejní! Když otevřu noviny nebo koukám na televizi, denně jsem srovnávána s radikály a nacisty. Zatraceně, my jsme přece úplně normální občané! Chceme jen v klidu žít a vychovávat naše děti v klidu a bezpečí. Nemůžeme přece dopustit, aby naše děti seděly vedle někoho, kdo má neznámý původ, a nevědět, jestli je to terorista, nebo kriminálník,“ vysvětluje žena reportérce Dunje Hayaliové, která pracuje pro německou veřejnoprávní stanici ZDF.

Dotyčná ve videu je Inge Steinmetzová, německá blogerka, kterou někteří diskutující obviňují z toho, že patří ke straně AfD (Alternativa pro Německo) a že byla na demonstraci za své řeči placená.

Hádka byla zveřejněna na sociální síti a má přes 700 tisíc zhlédnutí (ZDE), Inge v ní dále poukazuje na politické preference účastníků: „Vy se ptáte, kde je střed? Střed jsou ty úplně normální lidi. To jsou ti, kteří dříve volili CDU-SPD a dneska jsou u AfD.“

I přes negativní nálepkování většina veřejnosti protestující neodsuzuje a naopak je chápe a podporuje. V diskuzích se jich zastávají a jdou tvrdě proti vládní politice a Angele Merkelové. V reportáži, kterou uveřejnila dnes například Česká televize, si přítomní němečtí novináři stěžují na útoky občanů, reportér z deníku Zeit Online tvrdí, že se obával o život, protože lidé je slovně napadali za to, že o nich v reportážích lžou.

Angela Merkelová demonstrantům opětovně vzkázala, že jejich akce nejsou pietní, ale mají sloužit jen k nenávisti a násilí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:56 2. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  148
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
 • Haha
  8
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat