Šárka Grossová je prý bez peněz. Prodává byty po manželovi!

Stanislav Gross se svou rodinou. Expremiér zemřel v roce 2015. | foto: Profimedia.cz

Od smrti jejího manžela brzy uplynou tři roky, s jejími následky se ale Šárka Grossová potýká stále. Vdova po expremiérovi Stanislavu Grossovi prý balancuje na pokraji krachu a jediným jejím příjmem je pronájem pražské restaurace. A tak se rozhodla k radikálnímu kroku – prodává nemovitosti, které si v minulosti pořídili s manželem!

16. dubna to budou přesně tři roky od smrti bývalého premiéra a korunního prince sociální demokracie Stanislava Grosse. Ten podlehl boji se zákeřnou nemocí ALS.

Vdova po jednom z nejznámějších českých politiků Šárka Grossová se ale s jeho smrtí musí složitě vyrovnávat dodnes. Řešení pozůstalosti a dědictví ji prý totiž finančně vyčerpalo natolik, že přišla v podstatě o veškeré úspory.

Grossová se proto rozhodla pro radikální řešení a začala prodávat nemovitosti, které si s manželem za společného života pořídili. Před pár týdny se zbavila bytu na pražském Smíchově, za který by jí na účtě mělo přistát přibližně sedm milionů korun!

„De facto žije jen z peněz, které dostává za pronájem restaurace na Praze 5, která jí patří. Peníze za prodej bytu na Smíchově jí přijdou velice vhod,“ prozradil Blesku zdroj z okolí Grossové. Jak ale Blesk vypátral, podle výpisu z katastru nemovitostí na bytě visí více než pětimilionová hypotéka.

„Kupec poslal peníze do úschovy k notáři, z nichž se splatila hypotéka. Až banka pošle potvrzení, notář Šárce uvolní zbytek peněz,“ dodal zdroj. Cena bytu by měla být přibližně sedm milionů.

Byt na Smíchově však zřejmě nebude posledním, kterého se Grossová zbaví. Již dříve prozradila, že plánuje prodat také ten, který si s manželem pořídili v roce 2008 za 13 milionů korun v Miami. Jeho udržování prý totiž vyjde zatraceně draho.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:54 pátek 3. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  26
 • Trapas
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Super
  7
 • Sladký
  7
Komentáře