Dámy Grossovy vzpomínají na manžela a tátu: Smrt pro něj byla vysvobozením

16. září 2016

Šárka Grossová (vlevo) s dcerami Natálií a Denisou. | foto: Profimedia.cz

V souvislosti s vdovou po expremiérovi Stanislavu Grossovi se většinou mluví pouze o penězích: o tom, z čeho Šárka Grossová žije. Ona sama rozhovory příliš nedává, udělala ale výjimku a svěřila se s osobními pocity po smrti manžela. Spolu s dcerami mluvila o tom, jak vše zvládá, jaký je život bez Stanislava, a také o tom, kam se ztratily jejich svatební fotky.

Manželka expremiéra Grosse Šárka s médii od loňské smrti svého muže příliš nemluví. Udělala ale výjimku a pro časopis Téma se otevřeně rozmluvila o tom, jak život bez Stanislava zvládá.

„Řeším spoustu věcí, které padly na mě, a nebyla jsem na ně připravená. Standa nám hodně chybí,“ řekla Grossová. Sama nyní vychovává dvě dospívající dcery. Obě dívky studují, věnují se závodně stepu, zpívají, hrají v divadle.

Na otázku, jak to všechno zvládala ještě před úmrtím bývalého politika, odpovídá výmluvně: nezvládala. I přes těžkosti, které jí jeho smrt přináší, trvá na tom, že pro něj šlo to byla úleva.

Tři holky Grossovy na dovolené na Floridě. Tam jezdí hlavně kvůli Natáliině...

Tři holky Grossovy na dovolené na Floridě. Tam jezdí hlavně kvůli Natáliině astmatu.

„Ta nemoc je hrozná v tom, že mozek vám funguje na sto procent, ale tělo postupně odchází. Nám se o tom těžko mluví, pro něj to ale bylo vysvobození,“ řekla magazínu a souhlasila s ní i mladší dcera Natálie. Ta totiž odpovídala na otázky spolu s matkou i starší sestrou Denisou.

Grossová se potýkala také s finančními těžkostmi. Mluvilo se o tom, že je rodina na mizině, a proto musí Grossová urychleně začít pracovat.

„Lidi si rádi čtou o tom, že se má někdo hůř než oni, ale není to tak dramatické. Vracím se do Amway, v podstatě jsem tu práci nikdy nepřestala dělat. Jen to nešlo z pochopitelných důvodů naplno. Když se tomu člověk věnuje naplno, dají se vydělat slušné peníze, komentuje to.

Ztracená svatba

Grossová zavzpomínala také na svatbu se Stanislavem. Brali se na Libeňském zámečku. Tam měl svatbu například také Petr Nečas s Janou Nagyovou.

Fotky ze svatby Grossových. Půjčili je novinářům a už se jim nevrátili, říká...

Za svědka šel Stanislavu Grossovi současný prezident Zeman.

„Jenže když jsme se brali my, netušili jsme, že se zámeček opravuje. Byl celý pod lešením a šli jsme tam nějakým zadním vchodem. Fakt romantické!“ popisuje Šárka. Fotky ze svatby ale doma nemá.

„Standa je půjčil nějakému novináři a už nám je nikdy nevrátili,“ říká. Její dcery tak maminku ve svatebním můžou vidět jenom díky internetu.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:35 14. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 18
  • 13
  • 12
  • 11
  • 11
  • 11
Komentáře