Britskou zpěvačku ve službách ISIS Sally Jonesovou sestřelil dron, patřil USA

Sally Jonesová (+50), britská punková zpěvačka, která v náhlém poblouznění odcestovala do Sýrie, kde se přidala k ISIS a pomáhala teroristům s propagací, je po smrti! Na útěku ji sestřelil dron. Podle všeho mělo jít o atentát.

Sally Jonesová (+50) byla nepříliš úspěšnou britskou zpěvačkou. Před čtyřmi lety ji však zaujal Islámský stát, a to natolik, že i s manželem Junaidem Hussainem (+21) a synem Jojem (+12) odcestovala do Sýrie.

Po světě byla známá jako Bílá vdova, protože její manžel a zároveň hacker Islámského státu padl při americkém náletu. Hussain byl dříve v Británii trestaný, mimo jiné proto, že na internetu zveřejnil soukromou adresu tehdejšího britského premiéra Tonyho Blaira. 

Zpěvačka měla figurovat v propagačních videích Islámského státu, ta byla díky ní údajně více sledovaná. Poté, co její manžel zahynul, se Sally měla stát velitelkou ženské jednotky a plánovat útoky na Evropu.

Sally však z počátečního nadšení poněkud vystřízlivěla a prostřednictvím sociálních sítí se nechala slyšet, že život pod ISIS není takový, jaký si ho představovala, a ráda by se proto vrátila domů.

Podle všeho se Jonesová skutečně pokusila utéct, avšak na útěku byla v autě sestřelena americkým dronem Predator.  „Američané ji zabili, když se snažila pláchnout z města Rakká. Upřímně, zaplať pánbůh,“ uvedl místní zdroj s tím, že se pravděpodobně jednalo o plánovaný atentát.

Zda byl ve voze přítomný také zpěvaččin syn Jojo (12), není zřejmé. Ve videích se sice několikrát objevil v roli popravčího, podle dostupných informací však útočníci měli výslovný rozkaz neútočit, pokud bude chlapec přítomen ve voze. 

Svět se tak může přestat obávat jedné z nejhledanějších žen světa, které se přezdívalo Bílá vdova.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:37 9. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Haha
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  4
Komentáře