jít naiDNES.cz

Na Petru jsem podal 30 trestních oznámení! říká Paroubek

Expremiér Jiří Paroubek plánuje návrat do politiky ve velkém stylu. Neskrývá totiž, že by rád obnovil zašlou slávu ČSSD, a to dokonce z předsednického místa. I když mu v návratu činí potíže místní organizace strany na Praze 5. Politické ambice prý v minulosti vadily jeho manželce Petře, s níž se nachází v rozvodovém řízení. A zatímco ona na něho opakovaně podává trestní oznámení za napadení, on jich už podal na tři desítky a zvažuje další.

Jiří Paroubek se živě zajímá o dění na politické scéně, ale v soukromí zuří poměrně tuhá válka s manželkou Petrou. Ta ho totiž na policii udala za fyzické napadení. Podle Paroubkova odhadu se rozvodové řízení jen tak lehce nevyřídí. A mezi oběma manželi to pěkně vře.

„To bude ještě na dlouhé měsíce, v některých ohledech na léta. Občas na mě dá Petra nějaký exekuční návrh, že jsem něco nedodržel. Pokud jde o holčičku, jsou to takové šikanózní věci, tak když ji to baví. Akorát se tím musí zabývat advokáti a stojí to víc peněz,“ komentoval bývalý ministerský předseda aktuální situaci na dotaz Expresu.

Jiří Paroubek, který už veřejně přiznal novou přítelkyni, čelil několikrát trestním oznámením za to, že měl Petru fyzicky napadnout. „To jsou tři trestní oznámení, která na mě Petra skutečně podala, poslední začátkem září, a všechna policie odložila. Moji advokáti počkají týden dva a pak podáme trestní oznámení za pomluvu a zřejmě i žalobu na křivé obvinění. Jde mi o to, aby se to zase za měsíc neopakovalo. Přijde do domu, nahraje si nějakou hádku, sebere něco, co jí nepatří, a pak řekne na policii, že jsem ji napadl. To jsou věci, které mě nijak nebaví,“ říká rozmrzele Jiří Paroubek.

Zatím stále bývalý člen sociální demokracie se domnívá, že se jeho manželka neštítí žádné lži a fabulace, aby jich mohla proti němu využít. „Ono je to vždy určené k něčemu účelovému. Například když jsme měli první stání o péči o dítě, tak to ovlivnit, dělala tam divadýlko. Dokonce to tak přehnala, že si pořídila nějakou psycholožku, ta s holčičkou udělala třikrát nějaký pohovor. Naposledy 1. 9., a to napadení se mělo odehrát 2. 9. No a teď si představte, že ta psycholožka napsala, že Petra s holčičkou přišla a byly na ní viditelné hematomy v důsledku napadení,“ popisuje svůj pohled na praktiky manželky Petry Jiří.

Také toto považuje za důvod k trestnímu oznámení. Bylo by tak jedním z celé řady. „To je jedna věc vedle druhé, tak já už jsem podal asi třicet trestních oznámení a v této souvislosti budu ještě asi tři podávat. Není to nic hezkého. Do jisté doby měla možnost se vrátit, právníci měli příkaz nedělat nic, Petra to pochopila jako mou slabost a podle toho se začala chovat a nyní sklízí plody svých činů. Je to hrozné, kam to došlo z takového krásného vztahu. Já žádnou nenávist necítím, ale z její strany je to evidentní a smutné,“ uzavírá zamyšlení na soukromé téma Jiří Paroubek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:42 8. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  62
 • Trapas
  34
 • Tvl
  16
 • Super
  14
 • Sladký
  13
 • Cože
  9
Komentáře