Kohák je větší Rom než Věra Bílá, rozčílil známého zpěváka vtip o Romech

Jakub Kohák urazil Romy. | foto: koláž Expres.cz

Režisér a herec Jakub Kohák čelí kritice za svůj vtípek, postavený na stereotypech o Romech. Jeho výrok o tom, že zpěvačka Věra Bílá krade, pobouřil i známého romského skladatele a zpěváka Antonína Gondolána.

Poté, co se herečka Ivana Chýlková převlékla v novácké estrádě Tvoje tvář má známý hlas za romskou zpěvačku Věru Bílou, a její vystoupení následně okomentoval porotce Jakub Kohák vtípkem o tom, že mu během představení zmizel telefon, strhla se mela.

Televize Nova se pak dokonce musela omluvit za jeho výrok, který zněl následovně: „Mně to udělalo radost, samozřejmě. Vystoupení to bylo krásné, sice mi během toho zmizel mobilní telefon, ale to nevadí, já si koupím jinej. On byl stejně starej.“ Kohák si pak ještě přisadil, když řekl, že mu Věra Bílá ukradla puklice od auta.

To, že Kohák udělal z romské zpěvačky zlodějku, se dotklo nejen jí samotné. Nejapný žert odsoudil i romský skladatel a zpěvák Antonín Gondolán, který patří k uznávaným hudebníkům.

„Kohák je větší Rom než Věra Bílá. Působí totiž dost nečistě. Toho člověka nemám rád. Po celou dobu, co ho v tomto pořadu sleduji, se totiž jen předvádí. Ty jeho výkony jako porotce nemají ani s hudbou a ani s herectvím nic společného. Je to jen vydělávání peněz,“ řekl Gondolán pro ParlamentníListy.cz.

Člen známé muzikantské rodiny bratří Gondolánů doplnil, že by herce „hnal tak, že by na to nezapomněl.“

Kohákův stereotypní vtip odsoudila i Adéla Gálová ze serveru Romea.cz: „Herec a režisér, který býval ve své předreklamní éře kdysi poměrně cool, zjevně zaspal století.“

Kohák si ale na svém žertíku trvá a omlouvat se nehodlá.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:47 6. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  76
 • Trapas
  44
 • Haha
  22
 • Sladký
  13
 • Cože
  12
 • Tvl
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat