jít naiDNES.cz

Romské děti štípaly psa, ten jedno pokousal. Příbuzní pak brutálně zbili majitelku

Ve slovenském městě Snina došlo k naprosto nechutnému útoku, kterého se dopustila početná skupina zdejších Romů. Ti doběhli a brutálně zbili majitelku psa, který předtím pokousal třináctiletého chlapce, jejich příbuzného. Kamerový záznam ovšem dokázal, že si chlapec o napadení koledoval, když uvázaného psa společně s kamarády provokoval.

Incident ve slovenském městě Snina začal před místním obchodem, kde jedna ze zákaznic nechala uvázaného svého psa. K němu se postupně začaly sbíhat romské děti. Nejprve ho hladily, jenže pak ho začaly provokovat.

Pes byl dlouhou dobu klidný a přítomnost dětí mu nevadila. Jenže když ho pak začaly štípat a škodit mu čím dál víc, což televizi JOJ potvrdila i prodavačka obchodu, neudržel nervy a ohnal se po nich. Třináctiletého chlapce přitom pokousal v obličeji.

„Když jsem viděla, jaké měl zranění, odpadla jsem. Doktor řekl, že měl štěstí, protože kdyby ho pokousal do šíje, chlapec by zemřel. Nebyl přivázaný, říkám, že nebyl přivázaný,“ vyprávěla pak reportérům chlapcova příbuzná.

Jenže lhala. Pravdu, tedy že pes přivázaný byl a děti ho k útoku vyprovokovaly samy, posléze odhalil kamerový záznam.

Podle svědkyně děti psa štípaly a provokovaly ho.

Podle svědkyně děti psa štípaly a provokovaly ho.

„Chybu jednoznačně udělaly děti, že přišly bez dovolení k cizímu psovi, obtěžovaly ho, hladily, možná i štípaly. Pes byl dlouho trpělivý, čím dále víc dětí tam přicházelo, tak se pes jen bránil,“ potvrdil štábu TV JOJ kynolog Valér Vitrikuš.

K útoku, nad nímž už však zůstává rozum stát, ale došlo později. To si totiž na majitelku nevinného psa počíhali příbuzní chlapce a brutálně ji napadli.

Příbuzní chlapce majitelku doběhli a brutálně ji napadli.

Příbuzní chlapce majitelku doběhli a brutálně ji napadli.

Protože k napadení došlo jen kousek od místa, kde měl s ženou domluvenou schůzku štáb televize JOJ, celý incident se kameramanům podařilo zaznamenat. Na záběrech je vidět, jak rozzuřená skupina zcela nevinnou pejskařku brutálně mlátí a kope na zemi.

Žena skončila se zakrvácenou tváří a opuchlými rty. Její napadení, stejně jako útok psa, budou vyšetřovat kriminalisté.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:50 6. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  103
 • Trapas
  17
 • Super
  14
 • Cože
  14
 • Sladký
  11
 • Haha
  7
Komentáře