Parta Romů zmlátila hasiče. Že se nestydíte, vy indiáni, reagoval romský aktivista

18. prosince 2019
Na internetu se šíří video, v němž skupinka Romů z neznámých důvodů mlátí nebohého muže. Údajně se mělo jednat o slovenského hasiče. Na pomoc mu přišel jeho bratr, ten schytal tvrdý výprask také.

K útoku mělo dojít ve slovenské obci Važec. Na nahrávce je zachycený muž oblečený do pracovního úboru. Zničehonic k němu přiběhne jeden z Romů a dá mu pěstí do obličeje. 

Napadený se nejprve pokouší bránit, během chvíle ho ale obestoupí skupinka Romů a on pochopí, že jedinou jeho možností je dát se na útěk. To se mu ale nepovede a po jednom z úderů skončí na zemi. 

Útočníci ho poté kopou a mlátí hlava nehlava. V jednu chvíli se ho zastane několik lidí. Jedním z nich je podle serveru Romea.cz bratr napadeného. Snažil se mu pomoci, ale schytal další rány.

Skupina Romů zaútočila na mladého muže.

Skupina Romů zaútočila na mladého muže.

Romský aktivista Jan Čonka na svém Facebooku uvedl, že napadeným mužem byl místní hasič. Zároveň také Čonka, stejně jako další Romové, tento útok veřejně odsoudil.

„Že se nestydíte, vy indiáni,“ vzkázal agresivním Romům Čonka.

Server Romea.cz uvádí, že zatím není zřejmé, proč k celému incidentu došlo a co mu předcházelo. Policie prý v souvislosti s napadením obvinila deset osob. Každou z jiného trestného činu.

Útok odsoudila i slovenská romská televize Gipsy Television.

„Gipsy Television odsuzuje postup lidí, kteří se rozhodli pro fyzický útok vůči jiným osobám,“ stojí v prohlášení televize.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:08 čtvrtek 16. dubna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 133
  • 95
  • 51
  • 44
  • 39
  • 38
Komentáře