Slovenští Romové dostali nářez od policie. Budou z toho mít strážníci malér?

Slovenští strážníci surově napadli Romy v jejich osadě. | foto: Koláž Expresu

Slovensko se bouří kvůli brutálnímu videu. Na ostře sledované nahrávce čtyři policisté doslova vlétnou do romské osady Zborov a mlátí zde svými obušky vše, co se hýbe. Strážníkům teď hrozí pořádný malér, Romové se bouří.

Slovenští sousedé řeší brutální videonahrávku, kterou na serveru YouTube.com sdílel kanál Evropského centra pro práva Romů.

Na více jak minutu dlouhém videu se několik slovenských strážníků pustí do skupiny Romů, kteří se strachy rozprchnou po své osadě. Útok vypadá z nahrávky velmi brutálně a zásahem už se zabývá i policejní inspekce.

Incident se stal v romské osadě Zborov v okrese Bardejov na severovýchodě Slovenska. Čtyři strážníci začnou brutálně třískat hlava nehlava bandu Romů. Muži zákona navíc vůbec neřeší, jestli ránu obuškem dostane dítě nebo nemocný důchodce.

Evropské centrum pro práva Romů (dále ECPR) dokonce uvádí, že tři lidé museli vyhledat po drsném útoku lékařskou pomoc.


„První policejní hlídka přijela mezi 17. a 18. hodinou. Po nějakém čase přišlo dalších šest policistů v uniformě a dva v civilu. Během zásahu policie byl zraněný malý chlapec a zhruba čtyřicetiletý pán byl sražen na zem i přes to, že policisté od jeho příbuzných věděli, že má problémy se srdcem. Starší žena, která je na videu policistou sražena na zem, má také zdravotní problémy,“ uvedl jeden ze svědků pro ECPR.

Romská osada Zborov se nachází asi padesát kilometrů na jih od Prešova. Podle serveru romanohangos zde žije 2800 obyvatel a z toho je cca 1170 Romů, kteří zde bydlí ve čtyřech lokalitách.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 23. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  109
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
 • Trapas
  9
 • Haha
  8
 • Tvl
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat