Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Romové se sjíždějí do „Rytmusových“ Piešťan. | foto: Koláž Expresu

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní putují davy Romů z celého světa! Důvod? Prý zde úřaduje zázračný muž jménem Marián, který údajně léčí na počkání.

O obřím sjezdu Romů informoval slovenský web Pluska, který píše, že identitu zázračného muže Romové nechtějí příliš prozrazovat. Oni si sami totiž nejsou příliš jistí tím, že ho vůbec střetnou.

Podle Romů onen Marián přichází a odchází jako duch. Pouze se zjeví a pak se zase vypaří. Vedení města, odkud pochází známý slovenský raper Rytmus, má ale obavy. Prý se jedná o známého místního podvodníka, kvůli němuž teď Romové z celého světa okupují park u Pažitského mostu. Město se teď obává, že z bývalého hřbitova vznikne poutní místo Romů.

„Chystají se sem Romové z Anglie, Maďarska, Belgie, ale dokonce i z USA. Všichni se s ním chtějí setkat! Teď tu potkáte převážně Čechy,“ poznamenal jeden z čekajících. 

Údajný léčitel Marián má mít nadpřirozené léčitelské schopnosti a dokáže pomoci lidem s jejich trápením. Někteří Romové ale slovenským novinářům přítomnost tajemného muže tají. 

„Nic se tu neděje, jděte pryč,“ reagovali na zájem novinářů Romové. „Máme jen sraz Romů ze Slovenska a ze zahraničí. O nic jiného nejde,“ mlžily dále romské ženy.

Romové čekají v parku na svého spasitele.

Romové čekají v parku na svého spasitele.

Někteří Romové ale prozradili, oč tu běží. „Chodí sem svatý muž, který léčí lidi! Žije střídmě, pije pouze vodu, jí chléb, málo spí a ani na záchod skoro nepotřebuje chodit. Je to svatý člověk, kterému stačí jediný pohled a hned ví, co koho trápí a jakou má nemoc,“ sdělil jeden z Romů.

„Na vlastní oči jsem viděl, jak asi desetiletá dívka, která měla obrnu a byla na vozíku, po jeho léčbě nejenže hýbala rukama, ale sestoupila z vozíku a normálně chodila,“ pokračoval dále nejmenovaný Rom.

„Byl jsem svědkem, jak člověk, který téměř neviděl, po jeho zásahu začal normálně vidět,“ dodal další Rom, který se na Mariánovo zjevení hodně těšil.

Je Marián geniální léčitel, nebo je to podvodník?

Je Marián geniální léčitel, nebo je to podvodník?

Romové, kteří o Mariánovi promluvili, říkají, že jeho služby jsou zdarma. Muž, který vzhledem připomíná Ježíše Krista, od Romů prý nic nechce.

„Nabízeli jsme mu peníze i zlato, někteří opravdu hodně, ale všechno odmítl. Dělá to proto, že chce lidem pomoci, a nestojí ani o publicitu. Léčí Romy i bílé, protože pomoc potřebují všichni. Mezi námi Romy se pověst o něm rozšířila velmi rychle i proto, že je tu mnoho těžce nemocných. A on nám může pomoci,“ řekli přítomní Romové. 

Marián má být zázračný chlapík, který léčí Romy. A nic za to nechce!

Marián má být zázračný chlapík, který léčí Romy. A nic za to nechce!

Podle informací webu Pluska Marián úplně zdarma neléčí. Prý jenom pouze nikdo nechce (nebo spíše nesmí) říct, co mu za jeho „zázračnou léčbu“ dal. 

A dost možná jeho schopnosti nebudou až tak nadpřirozené, jak se traduje. Marián má být ve skutečnosti člověk, který se pohybuje ve skupině drogově závislých lidí.  

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:20 16. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  84
 • Trapas
  32
 • Tvl
  18
 • Cože
  14
 • Super
  11
 • Sladký
  11
Komentáře