Čunkodomky v Chanově nechceme, domy opravíme sami, slibují obyvatelé sídliště

23. června 2019
Obyvatelé nechvalně proslulého sídliště Chanov nedaleko Mostu se bouří! Odmítají, aby tu město postavilo modulové buňky podobné kontejnerům známým ze Vsetína, známé jako „čunkodomky“. V petici, kterou proti plánům zastupitelů sepsali, se dokonce zavázali, že vybydlené paneláky opraví sami. Zda by to bylo na jejich vlastní náklady, ale neuvedli. Vše spíše nasvědčuje tomu, že si představují tučnou dotaci...

„Na sídlišti Chanov je mnoho dlouhodobě neřešených problémů, čeká nás hodně práce. Komunitní skupina bude v Chanově fungovat dlouhodobě, naše návrhy řešení chceme vymýšlet a diskutovat s těmi, pro které jsou vymýšleny, jen tak totiž mohou fungovat,“ komentoval zastupitel Mostu Adam Komenda (Piráti) na schůzi komunitní skupiny v Chanově u Mostu.

Hlavní bodem byla plánovaná výstavba modulových domků, které se v mnohém podobají těm vsetínským, jež pomohl proslavit senátor a hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

„Nikdo z nás nechce bydlet v kontejnerech. Všichni si myslíme, že by bylo lepší opravit některé paneláky. Ať dají našim mužům práci a oni ty domy rádi opraví, stejně jako to bylo před lety s částí domů. Všichni si tam bydlení váží, když se o něj sami zasloužili,“ citovalo hnutí Romea po jednání komunitní skupiny její účastnici Vanesu.

Během jednání komunitní skupiny byla prezentována také petice proti stavbě kontejnerového bydlení. Zástupci skupiny mají v plánu účastnit se jednání Zastupitelstva města Most 27. června a vystoupit tam s nabídkou ke spolupráci na řešení situace sídliště.

Město plánuje pro obyvatele Chanova vystavět modulové buňky podobné kontejnerům známým ze Vsetína, takzvané čunkodomky. Na jejich stavbu by mělo čerpat státní dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

Jiří Čunek nejdřív sestěhoval Romy do městského centra vedle nemocnice, po stížnostech okolních obyvatel nechal část Romů ubytovat v kontejnerech na okraji města, jiné vystěhoval i mimo okres či kraj. 

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:11 pondělí 21. října 2019. Anketa je uzavřena.

  • 49
  • 16
  • 15
  • 14
  • 12
  • 11
Komentáře