jít naiDNES.cz

Janoušek má smůlu, vězení se nevyhne: Soud smetl jeho žádost o prominutí trestu

Vlivný lobbista Roman Janoušek se chce vyhnout zbytku trestu, soud ale jeho žádost smetl ze stolu. | foto: Profimedia.cz

Lobbista Roman Janoušek se trestu za to, že v březnu 2012 v opilosti srazil ženu, nevyhne. Soud jeho žádost na upuštění od zbytku ze 4,5letého trestu smetl ze stolu. Zároveň ovšem stále platí jeho dvouletý odklad, takže se Janoušek za mříže hned tak nevrátí.

Lobbista Roman Janoušek se stůj co stůj snaží vyhnout trestu za incident z března 2012, kdy v pražské Michli opilý srazil ženu, a to navíc úmyslně.

Původně nad ním visela hrozba obvinění z pokusu o vraždu, nakonec ale vyfasoval 4,5 roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Odseděl si však pouze rok a čtvrt a nyní běhá na svobodě.

Trest mu byl už několikrát přerušen ze zdravotních důvodů, nejprve to bylo v březnu 2016 na dva měsíce, následně na půl roku, posléze na rok a naposledy loni v květnu na dva roky. Toto přerušení nyní platí, jenže Janouškovi zdaleka nestačí. Na začátku letošního března soudu poslal zdravotní posudky, podle nichž je jeho onemocnění v konečné fázi bez možnosti zlepšení.

Pražský kmotr Roman Janoušek

Pražský kmotr Roman Janoušek

O tom, jaké přesně zdravotní problémy Janoušek má, toho veřejně není příliš známo. Jde ovšem o následky po prodělané operaci hlavy.

Nakonec má ale muž, který je považován za bývalého pražského kmotra a figuruje v řadě korupčních kauz, smůlu. Městský soud v Praze totiž jeho žádost smetl ze stolu. Už dříve u soudu zaznělo, že Janoušek trpí sice nevyléčitelnou a životu nebezpečnou nemocí, nejde u něj však předvídat vývoj zdravotní stavu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:13 25. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Haha
  10
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře