jít naiDNES.cz

Kimovo bratříčkování a Íránky na fotbale. Tohle je 7 největších událostí roku 2018!

Dvě největší sportovní události, přelomové schůzky nejmocnějších politických vůdců či kriminální kauza, která doteď pořádně hýří situací ve světě. Rok 2018 byl na důležité milníky nebývale bohatý. Pojďme se na jeho sklonku ohlédnout a připomenout si klíčové momenty, které plnily stránky všech světových novin a výrazně ovlivnily společenské dění ve světě.
Štěpán Karlesz   10:04
1/8

Olympiáda v Pchjončchangu (9. až 25. února)

Olympijské hry patří společně s fotbalovým mistrovstvím světa k nejvýznamnějším sportovním i společenským událostem. Jinak tomu nebylo ani letos v jihokorejském Pchjongčchangu.

Co se sportovního hlediska týče, Češi mohou být na výsledky olympiády pyšní. Za všechny lze jmenovat obojživelnici Ester Ledeckou, která brala zlato jak na lyžích, tak i na snowboardu.

Čím ale zimní hry výrazně ovlivnily svět? Byly mílovým krokem ke vzájemnému míru mezi desítky let znepřátelenou Jižní Koreou a KLDR, které vládne diktátor Kim Čong-un.

Roztleskávačky z KLDR jsou atrakcí olympiády.

Roztleskávačky z KLDR jsou atrakcí olympiády.

Obě země totiž startovaly pod jednotnou vlajkou, ženský hokejový tým dokonce poskládaly společně. Daly tím jasně najevo snahu zakopat válečnou sekyru, což se, jak se alespoň zdá, povedlo.

Přesto však bylo hlavně ze strany Severní Koreje cítit napětí, její sportovci měli například zakázáno s kýmkoliv v Pchjongčchangu mluvit.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:04 30. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
 • Trapas
  9
 • Tvl
  9
Komentáře