Ringo Čech o Drahošovi: Chceš do politiky? Tumáš do držky!

František Ringo Čech s SPO ve volbách neuspěl. | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

Ve volbách neúspěšný lídr Strany práv občanů o sobě dal opět slyšet, když kromě jiného zhodnotil působení Bohuslava Sobotky v čele vlády a zamyslel se nad šancemi Jiřího Drahoše v souboji s Milošem Zemanem o nejvyšší ústavní funkci. Moc šancí mu nedává.

František Ringo Čech považuje Andreje Babiše za obratného politika, který udělá pro úspěšné sestavení vlády všechno. Stejně jako Tomio Okamura má o podíl na vládě také zájem. KSČM posuzuje jako oportunistickou stranu, která vždy udělá, co je pro ni výhodné. KDU-ČSL a ČSSD jsou prý mimo mísu. „Jsem velmi zvědavý, co udělá ČSSD, aby preference zvedla. Bude to pěkná makačka do dalších voleb,“ řekl serveru ParlamentniListy.cz.

Hudebník a humorista se jako tradičně shoduje s prezidentem v hodnocení Bohuslava Sobotky coby premiéra, když se zamýšlí, zda expředseda ČSSD opravdu odchází s ostudou. „Prezident Zeman má vždycky pravdu. A panu Sobotkovi můžeme poděkovat za protikuřácký zákon a kritizovat ho také za protikuřácký zákon. Nic jiného jsem za Sobotky nezaznamenal,“ tvrdí o úspěších a neúspěších politika.

Když se téma stočí na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, upozorňuje, že se svým podezřením na aktivity zahraničních tajných služeb v ČR neměl řešit se Sobotkou, ale s BIS. Zároveň ho upozornil, že politika je tvrdý chléb. No, já myslím, že profesor Drahoš dělá prostě, co může. On bude určitě jako vědec skvělý. Ale chtěl bych připomenout svůj obraz ‚Chceš do politiky? Tumáš do držky!‘. Kdybych znal Drahošovu adresu, tak mu ho pošlu. Protože jestliže vleze do takovéto záležitosti, jako je volba prezidenta republiky, a dělá, co dělá, a říká, co říká, myslím, že velkou šanci nemá. Ledaže by ty zahraniční tajné služby zasáhly v jeho prospěch.“

Za příliš svébytného kandidáta bývalého předsedu Akademie věd zrovna nepovažuje: „Já myslím, že pan profesor Drahoš říká to, co mu říká štáb jeho poradců. Každý se obklopí někým, komu důvěřuje nebo na koho se spoléhá. Vlastně na těch lidech nejvíce záleží. Já mám pocit, že bojovat proti Rusku je úplně zbytečné. Putin má úplně jiné starosti, než aby napadl Drahoše,“ upozorňuje na prozápadní orientaci kandidáta.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:11 sobota 7. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  228
 • Trapas
  58
 • Haha
  23
 • Tvl
  15
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat