jít naiDNES.cz

Muž před 23 lety zmizel. Našli ho s ukradenou identitou a novou rodinou

O Richardovi Hoaglandovi si jeho rodina přes 20 let myslela že je mrtvý. On si ale přisvojil identitu zesnulého rybáře Terryho Symanskyho a žil s novou manželkou a synem na Floridě. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Před 23 lety řekl otec dvou dětí Richard Hoagland, že jede na kontrolu k lékaři. Odešel z domova a nikdo ho již nikdy neviděl. Zdrcená rodina se domnívala, že je mrtvý. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že jejich mrtvý otec celou dobu žije s ukradenou identitou v jiném městě s novou rodinou.

V únoru roku 1993 řekl Richard Hoagland své manželce Lindě a malým synům Matthewovi a Dougovi, že jede na kontrolu k doktorovi. To bylo naposledy, co ho jeho rodina viděla. Po Richardovi se doslova slehla zem a ani celostátní pátrání nepřineslo žádné stopy. Zdrcená manželka a děti se smířili s tím, že již nežije. Pravda ale byla jiná.


Richard vůbec u lékaře žádnou kontrolu domluvenou neměl. Jeho auto bylo nalezeno na letišti, ale na žádný let nenastoupil. Peněženku s doklady nechal Richard doma. Pátrání nepřineslo žádné výsledky a rodina musela čekat dlouhých 10 let, aby mohl být jejich nezvěstný otec soudně prohlášen za mrtvého.

Hoaglandovi synové mezitím dospěli a jeho žena Linda se znovu vdala. Byla dokonce vyslýchána pro podezření z toho, že se na zmizení svého manžela podílela, aby jí byla vyplacena jeho životní pojistka, veškerá obvinění ale vyvrátila. Všichni se smířili s tím, že Richard není mezi živými. Velký šok jim přineslo zjištění, že záhadně zmizelý manžel a otec celou dobu žil s falešnou identitou v jiném městě s jinou rodinou.

Richard si přisvojil identitu rybáře Terryho Symanskyho, který zemřel v roce 1991 při nehodě na moři. Pod Symanského jménem se oženil a měl s novou manželkou Mary, se kterou žil v městečku Zephyrhills na Floridě dítě. Nikdy nečekal, že by po svobodném a bezdětném rybáři někdo kdy pátral. To se ale ukázalo být osudovým omylem.

Symanského vzdálený synovec se rozhodl, že sestaví rodokmen své rodiny. Během objíždění matrik zjistil zajímavou věc. Jeho samotářský příbuzný Terry se dle záznamů měl oženit čtyři roky poté, co zemřel. Synovec informoval policii, která Hoaglanda zatkla a obvinila z podvodů a krádeže identity, za což mu hrozí 6 let ve vězení.

Pro Hoaglandovu bývalou ženu a dospělé syny bylo zjištění, že Richard je celou dobu naživu, velkým šokem. Nikdo nedokáže pochopit, jak mohl něco takového udělat. Sám Richard u soudu pouze řekl, že chtěl začít žít nový život. Místo toho ale zničil životy jak své původní, tak nyní i nové rodiny. Jak Linda tak Mary se shodují v tom, že se sobeckým podvodníkem už nechtějí mít nic společného.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:03 25. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  35
 • Trapas
  20
 • Tvl
  20
 • Haha
  16
 • Cože
  16
 • Sladký
  15
Komentáře

Mohlo by vás zajímat