jít naiDNES.cz

Manuelu (†16) někdo brutálně uškrtil a hodil do křoví. Podezřelým je migrant ze Sýrie

Rakouskem otřásla brutální vražda šestnáctileté Manuely. | foto: Profimedia.cz

Celým Rakouskem otřásl případ brutální vraždy, jejíž obětí se stala teprve šestnáctiletá dívka. Ta byla surově uškrcena a její tělo pohozené ve křoví našla skupina lidí, mezi nimiž se nacházela i její matka. Policie už zadržela podezřelého, bývalého přítele dívky, kterým je mladý žadatel o azyl ze Sýrie.

Teprve šestnáctiletá Manuela z města Wiener Neustadt se v sobotu večer nevrátila z večírku. Po noci strávené nekonečným čekáním se ji její matka společně s několika dalšími lidmi vydala hledat. A byla to právě ona, kdo nakonec v neděli ráno objevil dívčino tělo.

Ačkoliv výsledky pitvy budou známy teprve dnes, je jisté, že se dívka stala obětí brutální vraždy. Podle zdrojů rakouského serveru Krone totiž z nálezu těla bylo jasně patrné, že ji někdo uškrtil, navíc zranění v oblasti krku prý byla rozsáhlá. O vraždě svědčí i fakt, že byla nalezena pohozená ve křoví.

Policii se jen krátce po nálezu těla podařilo zatknout podezřelého. Je jím mladý žadatel o azyl ze Sýrie Jazan A., který do Rakouska přišel v roce 2014 a nyní zde žije se statusem uprchlíka.

Vede k němu hned několik stop. Podle všeho jde o bývalého přítele oběti, chodili spolu přibližně rok, pak se ale kvůli jeho žárlivosti vztah rozpadl. V poslední době se sice začali stýkat znovu, podle svědků se ale často hádali.

Z vraždy mladé dívky je podezřelý Syřan Yazan A.

Z vraždy mladé dívky je podezřelý Syřan Jazan A.

Jazan A. měl být navíc téměř jistě posledním, s kým byla dívka spatřena. Sám měl dokonce v nočních hodinách napsat její matce, že se Manuela zpozdí, ale on ji do čtyř hodin přivede domů. To se ale nestalo.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 14. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  47
 • Super
  18
 • Trapas
  16
 • Haha
  15
 • Cože
  14
 • Sladký
  9
Komentáře