Razie proti nelegálním migrantům mají v Rakousku úspěch, desítky jich putují domů

Rakouská policie v akci ve vídeňském metru. | foto: Twitter

Vídeňská vláda se rozhodla bojovat proti nelegálnímu obyvatelstvu a jen za měsíc březen uskutečnila 19 zátahů. Také v ostatních spolkových zemích, například ve Štýrsku a Korutanech, probíhají stejně zaměřené akce. Výsledkem jsou desítky zadržených migrantů a ministerstvo vnitra chce i nadále takové aktivity podporovat.

V samotném rakouském hlavním městě zkontrolovala policie za jediný den 225 lidí při zátazích v metru, na nádražích i na ulici. Ve třiatřiceti případech shledali strážci zákona nesrovnalosti, dvacet tři lidí bylo zadrženo pro nelegální pobyt a budou vyhoštěni.

Pod heslem „Bezpečnost ve veřejném prostoru“ vycházejí do ulic pracovní policejní skupiny se psy a probíhají intenzivní kontroly a následná zatýkání. Policie se soustředí především na zločinecké gangy a drogové dealery.

Pohotovostní jednotky také provádějí namátkovou kontrolu v městské hromadné dopravě, kde byla posílena kontrola černých pasažérů. Podle ministra vnitra Herberta Kickla je cílem se zaměřit na ohniska zločinu, včetně prohledávání míst, která slouží jako útočiště pro uprchlíky bez platného povolení k pobytu na území Rakouska.

23.března 2018 v 17:25, příspěvek archivován: 11.dubna 2018 v 16:45

Bei der #Schwerpunktaktion nehmen unter der Leitung des LKA Ermittlungsdienstes das LKA, SPK- Brigittenau, Bereitschaftseinheit, WEGA, PDHE, AFA und eine Ordnungsdiensteinheit teil. Begleitet werden die Einsätze durch Fachreferenten des BFA RD Wien. #Praterstern https://t.co/juXuoEpabV

Bezpečnost ve vídeňských ulicích se v poslední době dramaticky zhoršila, pravidelně dochází ke znásilněním a násilným útokům, které mohou končit i smrtí.

Zvláštní publicitu si například nedávno vyžádal případ, kdy frustrovaný Afghánec napadl za jediný večer tříčlennou rodinu nožem před restaurací a o několik desítek minut pobodal dalšího mladíka u stanice metra.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:48 9. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  94
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat