Nezletilý Čečenec ubodal sedmiletou dívenku ve vaně: Měl prý špatný den!

Šestnáctiletý Čečenec Robert K. bestiálně ubodal sedmiletou Hadishat. | foto: koláž Expres.cz

Otřesný případ brutální vraždy sedmileté muslimské dívky Hadishat ve vídeňském Döblingu byl bleskově vyřešen. Rodiče začali dívku pohřešovat v pátek večer. Bez jakýchkoliv důvodů ji zavraždil teprve šestnáctiletý čečenský přistěhovalec poté, co ji vylákal do bytu svých rodičů.

Nešlo o žádnou náhodnou vraždu. Nezletilý chlapec Robert K. dívku ze sousedství dobře a dlouhou znal, do jejich bytu si chodívala hrát s kočkou.

Z neznámých důvodů se rozhodl Hadishat vylákat z hřiště, kde si do 15 hodin hrála s ostatními dětmi. Následně ji chladnokrevně a bez zjevné motivace ubodal ve vaně. Sestru začal pohřešovat ve večerních hodinách sedmnáctiletý bratr.

Těla se vrah rozhodl zbavit, natáhl na mrtvolku igelitový pytel a pravděpodobně vhodil do popelnice, protože se tělo našlo již v sobotu na místní skládce. Z pytle vykukovala končetina, čehož si všiml zaměstnanec provozovatele smetiště. Pitva ukázala, že dívka zemřela na pobodání do krku.

V úterý byl na základě analýzy DNA zatčen šestnáctiletý Robert K. Ten se ke zločinu přiznal během výslechu zcela bez lítosti, aniž by podle Krone.at projevil nějakou empatii. Naopak vraždy Hadishat litoval otec vraha.

„Miloval jsem ji jako svou dceru. Nemluvil jsem ještě se synem, nevím, proč to udělal. Říkali, že je duševně narušený. Měl špatný den.“

Otec dále přiznal, že to nebylo poprvé, co se u syna projevily násilnické fantazie. Již v minulosti se jeho agrese měla obrátit proti vlastnímu bratrovi. Rakouská veřejnost na sociálních sítích upozorňuje na častou kriminální činnost Čečenců.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:32 13. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  33
 • Super
  12
 • Cože
  9
 • Trapas
  9
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
Komentáře