jít naiDNES.cz

Jak se z hradu stala nechtěná ruina: Tak šel čas s vilou mafiána Krejčíře

Koupil pozemek, udělal z něj nedobytný hrad. Ale příliš dlouho se v něm neohřál. Radovan Krejčíř ve své černošické vile proklouzl prsty policistům, jenže musel uprchnout a jeho domov pak začal pomaličku chátrat, až jeho část dnes v noci lehla popelem. Jak šel čas s honosným sídlem zapuštěným do skály, kam si nechvalně proslulý mafián v minulosti zval politickou smetánku a u akvária se slavným žralokem možná zosnoval nejeden stamilionový podvod?
Štěpán Karlesz Expres.cz
  17:26
1/6

Koupě nenápadného pozemku

Před více než dvaceti lety vstoupila vesnice Černošice nesmazatelně do historie českého podsvětí. V roce 1998 si tu nechvalně proslulý mafián Radovan Krejčíř koupil jeden z pozemků s prvorepublikovou vilou. 

Formálně ji sice pořídila jeho manželka, všem ale bylo jasné, kdo byl doopravdy pánem domu. Netrvalo dlouho a Krejčíř začal úřadovat.

Stamilionová pevnost

Radovan Krejčíř ovšem nechtěl žít v prvorepublikové vile, ale v okázalém luxusu. A tak se do práce daly bagry, sousedé ještě po letech vzpomínali, že hlínu a kamení ze skály, do níž je současná vila zapuštěna, vozily po tunách. Krejčíř kutal a kutal, až na pozemku vyrostl opevněný hrad, ze kterého se většina nacházela v zemi.

Takto vypadala Krejčířova pevnost v době, kdy ji známý gangster využíval. A to se většina luxusu skrývá v útrobách...

Takto vypadala Krejčířova pevnost v době, kdy ji známý gangster využíval. A to se většina luxusu skrývá v útrobách...

Zatímco z leteckého pohledu se dalo kochat vlastně jen kaskádovitou zahradou, uvnitř se nacházely Krejčířovy legendární poklady. Rozsáhlý bazén, akvárium se žralokem či murénou, tajné chodby a úkryty. Z vily „za pár šlupek“ bylo sídlo odhadem za 500 milionů korun.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat