Poslední mejdan před útěkem a sázka o milion! Miliardář Chlad o zážitcích v Krejčířově vile

  18:30

Celý článek je jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Richard Chlad vzpomíná na to, co zažil ve vile Radovana Krejčíře.

Richard Chlad vzpomíná na to, co zažil ve vile Radovana Krejčíře. | foto: koláž Expresu

Bývala to pevnost plná luxusu a skrytých místností, jenže od útěku kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře slavná černošická vila chátrá. To se má nyní změnit, nemovitost totiž po řadě neúspěšných dražeb našla nového majitele a místo vzali útokem dělníci, kteří vyklízejí třeba i sutiny z rozpadlé střechy. Na časy, jež tam zažil, pro Expres.cz zavzpomínal někdejší Krejčířův dobrý přítel, miliardář a automobilový závodník Richard Chlad. A vytáhl historku, při které létaly vzduchem velké peníze!

Krejčíř si vilu pořídil v roce 1998, tehdy byla napsána na jeho manželku. Šlo o docela obyčejný dům za dvacet milionů. Známý byznysmen z něj zanedlouho udělal palác pokrytý zlatem a mramorem, jehož cenu někteří odhadovali i na půl miliardy.

Za zdmi se upekla řada obchodů, také tam ale Radovan Krejčíř pořádal bujaré večírky. Vila toho zažila požehnaně, jenže od roku 2005 už jen chátrala a před dvěma lety ji dokonce zachvátil požár. 

Až koncem listopadu v dražbě našla majitele. Tedy majitelku, podle serveru Blesk.cz se jí stala jistá Petra Kučerová.

„Je dobře, že se s Radkovou vilou bude konečně něco dít. Jak chátrala, byl to hodně smutný pohled,“ říká podnikatel Richard Chlad, který se s Krejčířem dobře znal, jak ostatně prozradil v rozhovoru pro Expres.cz.

„Někdo si tam na jednu stranu koupil hodně velké starosti a spoustu práce, ale na druhou stranu je to pěkná nemovitost a zaslouží si, aby ji někdo dal zase dohromady,“ míní.

Proslulá vila Radovana Krejčíře

Chlad toho prý v černošické vile zažil spoustu. Na náš dotaz se chvíli se smíchem zamyslel, která historka je dostatečně vhodná na to, aby se o ni podělil.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 pátek 6. května 2022. Anketa je uzavřena.

  • 50
  • 10
  • 9
  • 8
  • 6
  • 4

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

99
Předplatit
Flexibilní, bez závazků
Automatické obnovování

Roční

989
Předplatit
Nejlepší poměr cena/výkon
Ušetříte 17%

Dvouleté

1 889
Předplatit
Nejvýhodnější
Ušetříte 20%

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Vstoupit do diskuse
Vezmeme vás na titulní stranu

Shopaholicadel na Clash 15: Expresu přiznala novou práci! Bude z ní uklízečka