Bankéř Pokluda, který obral Bohdalovou: Proč po něm policie nepátrá?

Kdo je autorem falešného obrazu pro Bohdalovou? | foto: Expres

Podvodný bankéř Radek Pokluda, který prodal herečce Jiřině Bohdalové falšované obrazy za několik milionů korun, si může vesele hvízdat. Přestože všichni tuší, odkud vítr vane, policie ho z ničeho neobvinila!

Radek Pokluda, bývalý zaměstnanec Komerční banky a osobní bankéř VIP celebrit, mimo jiné Jiřiny Bohdalové, které prodal padělané obrazy malíře Emila Filly, a z herečky tak vylákal několik milionů korun, se po provalení kauzy raději beze stopy vypařil neznámo kam. Podle dostupných informací odcestoval na Fidži, naposledy jeho stopu policie zachytila v Istanbulu. Pak se po něm slehla zem.

Pokluda ale může být (zatím) v klidu. Ukázalo se, že není na seznamu hledaných osob v Česku ani v zahraničí. Důvod je prostý. Do této chvíle proti němu nikdo nevznesl obvinění a policie tak nemá důvod bankéře hledat.

„V této věci zatím nepadla žádná obvinění a nejsou tedy ani žádní pachatelé či podezřelí, přestože jsme dostali mnoho různých uvědomění na adresu různých osob. Z toho ale plyne, že není možné poskytovat o průběhu vyšetřování bližší informace do doby, než se toto změní, “ uvedl mluvčí Policie ČR Tomáš Holan.

Kauza s falešnými obrazy přitom praskla už před rokem. To, když s ukázalo, že obrazy nakoupené pro Bohdalovou nebo režiséra Ivana Zachariáše, jsou padělky. Policie falzifikáty Bohdalové a dalších zabavila a začala se zajímat o lidi kolem Pokludy, zejména obchodníka s uměním Jaroslava Fröhlicha a jeho manželku.

V klidu naopak není Komerční banka, jedna z nejserióznějších peněžních institucí. Celá aféra se soukromými kšefty jejich elitního úředníka padá na jejich hlavu a hrubě poškozuje důvěryhodnost celé banky. Právě proto vedení dnes oznámilo, že zvažuje trestní oznámení na svého bývalého kolegu. „Pan Pokluda tímto svým jednáním způsobil bance škodu na její dobré pověsti, a proto banka úzce spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení a zvažuje další vlastní právní kroky,“ řekl pro Blesk.cz mluvčí KB Pavel Zúbek.


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:10 21. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Haha
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
 • Cože
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat