jít naiDNES.cz

Falešná černoška Rachel Dolezal okrádala stát na sociálních dávkách!

Rachel Dolezal má na krku další malér. Tentokrát okrádala stát na dávkách! | foto: Youtube

Falešná černoška Rachel Dolezal má další problém. Žena s českými kořeny, na kterou před pár lety prasklo, že ze sebe podvodem dělala Afroameričanku, ale ve skutečnosti je pihovatou zrzkou, se zřejmě dopustila podvodů se sociálními dávkami! Přes dva roky je pobírala s tím, že má měsíční příjem menší než 11 tisíc korun. Přitom mezitím si na účet tajně připsala skoro dva miliony korun!

Je ztělesněním přehnaně hysterického boje za rasovou rovnost. Rachel Dolezal, Američanka s českým příjmením a předky, platila dlouhé roky za jednu z nejznámějších aktivistek hájících práva Afroameričanů. Přitom celou tu dobu jen věšela světu bulíky na nos.

Všichni ji totiž měli pro tmavou pleť a černé kudrlinky za typickou černošku. Jenže pak její rodiče odhalili bláznivou pravdu. Rachel, hnána svým fanatickým aktivismem, si na obličej patlala tuny samoopalovacích krémů a nechávala si dělat trvalou. Ve skutečnosti jde o bělošku se zrzavými vlasy a pihovatým obličejem!

Rachel se začal hroutit svět a řada jejích stoupenců i blízkých přátel se k ní začala obracet zády. A přestože se jí podařilo částečně vzchopit, napsala vlastní autobiografii a nedávno o ní Netflix natočil seriál, teď má zase na krku malér jako hrom.

U amerického soudu totiž vyšlo najevo, že se Rachel dopustila dalšího podvodu. Tentokrát pro změnu okrádala stát na sociálních dávkách. Mezi srpnem 2015 a listopadem 2017 jí bylo vyplaceno v přepočtu zhruba 200 tisíc korun – většina na příspěvcích na potraviny, pár stovek pak jako příspěvek na péči o děti.

Peníze ale nikdy dostat neměla.

Rachel totiž uváděla, že její příjmy jsou nižší než 11 tisíc korun měsíčně, na základě čehož jí byly dávky vypláceny. Jenže ve skutečnosti vyšetřovatel z bankovních výpisů zjistil, že jí za stejné období na účtě přistály bezmála dva miliony korun! Dolezal tyto peníze zatajila a neplatila z nich ani sociální a zdravotní pojištění.

Notorická podvodnice se nyní brání, že peníze rozhodně nezatajovala a část z nich dostala za jednorázovou práci, která ale neměla na měsíční příjem vliv. Podle všeho ale příliš šancí u soudu mít nebude. Hrozí snad, že nakonec skončí za mřížemi?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:35 22. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  13
 • Haha
  9
 • Sladký
  8
 • Tvl
  7
 • Super
  6
 • Cože
  5
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat