Černoška si během rabování v luxusním obchodě dělala legraci ze smrti George Floyda

21. srpna 2020
Hnutí Black Lives Matter nabralo na síle po smrti George Floyda a následné vlně demonstrací, které se v některých městech stále opakují. Součástí těchto nepokojů je rabování a vypalování obchodů. Vše zašlo tak daleko, že v Chicagu si útočníci vše natáčeli, a dokonce to živě streamovali. Asi nejvíce nepochopitelné byly záběry, které pořídila jedna mladá černoška, jež si během hledání luxusního zboží utahovala ze smrti George Floyda.

Organizátoři a členové Black Lives Matter se stále hájí tím, že oni rabování nepodporují a chtěli by, aby jejich demonstrace byly pokojné, ale realita je jiná. Součástí demonstrací jsou zcela běžně nájezdy na prodejny luxusního zboží, které se buďto aktivistům podaří vykrást, nebo alespoň poškodit či zapálit. 

Své o tom vědí v Chicagu, kde se násilné demonstrace opakují už řadu týdnů a útočníci už jsou během nich natolik otrlí, že nejenže rabování nepopírají, ale už si ho rovnou natáčejí a chlubí se jím.

Chicago zažilo nájezd desítek lupičů v době, kdy se konala demonstrace proti policii, která v přestřelce postřelila ozbrojeného muže ve čtvrti Englewood.

Jedna z rabujících černošek ukázala světu, jak probíhalo její bloudění po již řádně „probraném“ obchoďáku, kde toužila najít alespoň nějaké cennosti. Bohužel pro ni drahé předměty byly zamčené, a tak se rabování místy měnilo v bojovou hru, kdy žena společně s dalšími hledala ty správné klíče a zmateně pobíhala po obchodě.

„Nemůžu ty zku*vené klíče najít, nevím, kde jsou!“ komentovala svou loupež žena nejen pro sebe, ale také pro lidi, kteří ji v tu chvíli živě sledovali.

„Pojďme. Co je to tady? Píše se tady Valentino, je tady Dolce & Gabbana?“ vykřikuje černoška, která netuší, co má dělat, a běhá po obchodě. V jednu chvíli vykřikne: „Nemohu dýchat!“

Což je jasný odkaz na George Floyda a jeho poslední slova při zatýkání, po němž následně zemřel v nemocnici. Hnutí BLM tuto větu vnímá jako jeden ze svých sloganů.

Žena naopak prokázala, že je to pro ni pouze prázdná fráze, ze které si navíc dělá jen legraci. Demonstrace za práva černochů se pro ni mění jen v příležitost něco si ukrást.

V Minneapolis je teď kvůli smrti George Floyda velmi napjatá atmosféra. K...

Naštěstí hloupost mladé černošky byla tak nekonečná, že policie ve spolupráci s Facebookem dokázala odhalit její totožnost. Dvaadvacetiletá Taeshia Rochonová už byla podle listu Chicago Sun-Times zatčena a obviněna ze dvou loupeží.

Stream s krádežemi Twitter smazal. Výčet nakradených věcí nebyl zveřejněn, ale podle všeho si černoška domů dokázala odnést několik slunečních brýlí a bundy od firmy Nordstrom.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:58 sobota 19. prosince 2020. Anketa je uzavřena.

  • 82
  • 61
  • 47
  • 37
  • 36
  • 35
Komentáře