jít naiDNES.cz

V Dubí protestují extremisté proti násilí a rasismu. Zmlácený David všem děkuje

V Dubí se protestuje proti rasismu a násilí. | foto: koláž Expres.cz

Do severočeského Dubí se dnes po poledni sjeli extremisté a příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti, aby zde protestovali proti rasismu, násilí a zvýhodňování nepřizpůsobivých občanů. Vše kvůli útoku, který se odehrál na místním koupališti minulé úterý. Protest začali tím, že napadli fotografa.

Protestní pochod začal ve 13 hodin před radnicí v Dubí. Do města se sjela asi stovka lidí, kteří přišli dát najevo svůj nesouhlas s incidentem, který se zde stal minulý týden. Starosta Dubí se obává nepokojů a domluvil se s místními Romy, aby se akce neúčastnili. Ti by se rádi očistili, protože mladíka nenapadli oni, ale skupina romských obyvatel z Teplic. Na celou akci dohlíží několik desítek policistů.

Celý incident se odehrál v dětském brouzdališti, kde skupina Romů surově zbila pětadvacetiletého Davida M., který se zastal ženy, kterou po roztržce napadla mladá Romka. Ta už byla policií obviněna z přečinu výtržnictví a násilí proti skupině osob a jednotlivci. Je stíhána na svobodě a hrozí jí tři roky odnětí svobody.

Další obvinění ještě nepadla, ale dá se předpokládat, že několik útočících mužů si je vyslechne kvůli ublížení na zdraví. Rasistický podtext policie zatím nepotvrdila. Zatím probíhají výslechy, které se od jednotlivých účastníků konfliktu značně liší.

David, který skončil se zlomenými žebry, nosem, prokopnutou tváří a vyraženými zuby, se pomalu dává dohromady. Jeho rekonvalescence zabere minimálně měsíc. Včera ale zveřejnil na sociální síti následující poděkování.

„Rád bych poděkoval všem za tak obrovskou podporu a finanční dary. Je vás tolik, že nejde každému zvlášť odepsat. Velmi si toho vážím a mockrát děkuji vám všem. Také chci poděkovat všem, co mi v těchto těžkých chvílích pomáhají, rodina, přátelé, známí i neznámí lidé. Město Dubí také zaslouží velký potlesk, jak se postavilo k situaci, ještě jednou velké díky, jsem rád, že lidi, co znám a poznávám, jsou stejného názoru, že si musíme pomáhat tak jako kdysi. Pomalu, ale jistě se léčím,“ napsal mladík na sociální sítě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:32 neděle 16. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  69
 • Trapas
  11
 • Haha
  7
 • Cože
  6
 • Tvl
  5
 • Sladký
  4
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat