Proč džíny Moniky Babišové nevadily a Macrona to nemohlo pohoršit?

Francouzský prezident Emmanuel Macron (vlevo) a český premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou se 27. října 2018 prošli po Karlově mostě v Praze. | foto: ČTK

Manželka premiéra Andreje Babiše Monika se během oslav výročí republiky potkala s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Vzala si na to džíny. Ano, džíny! Ačkoliv se jednalo o neformální procházku starou Prahou, vyvolalo to vášnivé diskuze, Moniku Babišovou kritizovali za nesoudnost a nevkus. Opravdu šlo o tak velký přešlap?

Pány Babiše a Macrona ‚módní peklo‘ ušetřilo, nicméně Monika Babišová to schytala ze všech stran, a to jen kvůli džínům, které jsou dle diskutujících nevkusné a nesoudné, zralé na upálení na hranici najatým stylistou.

Premiérova manželka je známá svým typickým vkusem, který je leckdy na hraně, nicméně téměř vždy zaujme naši pozornost, ať se už jedná o výrazné doplňky, či „velké“ vlnité vlasy. Tak schválně, kvůli čemu si pamatujete třeba manželku jiného premiéra? O Moničině outfitu se mluví téměř vždy a pro většinu z nás je to příjemná neotřelá změna oproti české podzimní klasice v podobě černých kozaček a krátké bundičky s kožíškem.

Monika oblékla džíny s výrazným páskem se zlatou přeskou. Šlo o poměrně drahé...

Moničiny džíny zdobil černý pásek se zlatou sponou od značky Hermès.

Například takové Francouzky na nás většinou působí šmrncovním dojmem a vlastně ani nevíme proč. Je to tím, že si zkrátka příliš nelámou hlavu formálností, ale drží se spíše minimalistického stylu, který oživí drobným detailem. 

Prezident Macron se navíc vedle Moniky nemohl cítit v rozpacích, jelikož jeho žena Brigitte Trogneux je pověstná tím, že láme zažité módní předsudky, i tím, že na méně formálnější akce nosí právě džíny.

Ani žena amerického exprezidenta Obamy Michelle se toho nebála a třeba na setkání studentů dorazila v úzkých a potrhaných džínech a doslova řekla: „Pokud může první dáma, tak můžete také – myslím nosit džíny na formální (ale pravděpodobně ne příliš formální) akce.“

Monika se během procházky s prezidentem Macronem chovala uvolněně, stejně jako...

Monika se během procházky s prezidentem Macronem chovala uvolněně.

Monika si na sebe vzala to, co nosí každá druhá Evropanka, a to, co bohužel nevymyslí každá desátá Češka. Kombinace kvalitní bílé košile s dvouřadým kabátkem a tmavými džíny, které nejsou nikterak potrhané či ocvokované, je zkrátka něco, co vždycky funguje, sice nenadchne, ale jistojistě neurazí, a to ani francouzskou hlavu státu. 

Jedna drobná historická vsuvka na závěr. Věděli jste, že tolik propírané džíny jsou na světě déle než naše svobodná republika?

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:04 25. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  256
 • Trapas
  63
 • Tvl
  27
 • Haha
  23
 • Cože
  18
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat