jít naiDNES.cz

Písničkář Hutka pořádně přestřelil: V songu přeje Zemanovi brzkou smrt!

Prezident Miloš Zeman bere útoky na svoji osobu s nadhledem. Ten naopak chybí Jaroslavu Hutkovi, který mu přeje brzký skon. | foto: Profimedia.cz

Písničkář Jaroslav Hutka (71) o sobě dal zase pořádně vědět. V písni ‚Miloš a zubatá‘ se dost nevybíravě pustil do hlavy státu. Jak už její název napovídá, prezidentu Miloši Zemanovi (73) v ní nepřeje nic hezkého. Chtít něčí smrt, byť je to zabalené do umělecké invence, je už hodně přes čáru!

„Země se změnila v grotesku a z Hradčan už je jen žumpa. Miloš zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud. Člověku je toho hanba,“ zpívá Jaroslav Hutka, kterému prezident Miloš Zeman už dlouho leží v žaludku.

„Masaryk v hrobě se obrátil, zařval: Co je to za chlapa? A na zubatou se obořil, kde se zase dneska fláká...,“ zní z úst známého písničkáře. Miloš zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud. Zubatá už na Hrad chvátá,“ prozpěvuje Hutka s gustem.

„Lebka praskla, mozek odkryla... Hotovo, konec a basta,“ dodává s tím, že „zubatá mává nám nazdar“. Kontroverzní a do jisté míry velmi nevkusná píseň vyvolala velmi silné reakce.

„Jaroslav Hutka je blbé primitivní hovado,“ zhodnotil písničkáře jeden ze zakladatelů ODS Petr Paulczyňski. „Já vám nevím, ale jaký je rozdíl, když někdo přeje veřejně smrt prezidentovi (a nic se mu nestane), nebo když někdo přeje smrt například Židům (a dostane za to trest)?“ podivuje se.

Zeman je známý tím, že pro vulgarity a silná slova nejde daleko. To ale neznamená, že se všichni snížíme ke kanálnímu humoru a budeme si veřejně přát smrt a ještě se při tom usmívat. Tyhle způsoby učí Hutka i dvouletou dceru Theodoru?

Legitimně zvolená hlava státu by se měla těšit jisté vážnosti a úctě, i když osoba ve funkci není přijatelná pro všechny. Umělcům nikdo nebere právo na názor a jeho vyjádření, Zeman se stal terčem vtipálků mnohokrát. Vše by se ale mělo dít v nějakých mezích. Hutka ve své písni udělal z Hradčan žumpu. Ve finále se v ní vymáchal hlavně on sám.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:10 30. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  232
 • Super
  55
 • Haha
  19
 • Tvl
  19
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat