jít naiDNES.cz

Ne do léčebny, ale za mříže: Matka holčičky z Přerova je obviněna z vraždy

Alena G. byla obviněna z vraždy své tříleté dcery. | foto: Facebook

Aleně G., která minulou středu v Přerově zvlášť brutálním způsobem zavraždila vlastní tříletou dceru, bylo sděleno obvinění z vraždy. Původně hrozilo, že skončí v psychiatrické léčebně, po činu totiž pobíhala zakrvácená na chodbě činžáku a mluvila o satanovi. Hrozí jí i výjimečný trest.

Minulou středu se v jednom z přerovských činžáků odehrála scéna jako z hororu. Teprve třiadvacetiletá Alena G. po domě pobíhala v zakrvácených šatech a nesouvisle vykřikovala. Zaběhla do sklepa, a když pak na místo dorazili kriminalisté, v pračce jejího bytu objevili potlučené a poškrábané tělo tříleté dívky.

Jak vyšlo najevo, šlo o Aleninu dceru. Mladá matka, která byla dlouhodobě uživatelkou tvrdých drog, podle všeho psychicky neustála zvlášť silnou dávku.

Ihned po zadržení putovala do specializovaného zařízení. Ve hře proto byla varianta, že vražedkyně nebude řádně souzena, ale skončí v psychiatrické léčebně. To se ale nejspíš nestane, Aleně G. už totiž bylo sděleno obvinění z vraždy provedené zvlášť trýznivým způsobem.

Holčička měla zemřít násilnou smrtí.

Holčička měla zemřít násilnou smrtí.

„Žena je obviněna z vraždy své tříleté dcery, k níž došlo 14. srpna v Přerově. Motiv činu kriminalisté zjišťují. Zároveň podali krajské státní zástupkyni podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ženě tak v krajním případě hrozí i výjimečný trest, do karet jí však hraje, že dosud nebyla trestaná. Policie každopádně v jejím bytě nejednou zasahovala, například poté, co Alenu napadl její přítel.

Právě po něm nyní kriminalisté pátrají, zmizel ale neznámo kam. Také on měl být uživatelem tvrdých drog.

Fotogalerie

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře