Šup do práce! Kteří ze známých poslanců TOP 09 skončili „v civilu“?

Poslanecký klub po volbách v roce 2013 sestával nejen z členů TOP 09, ale také vzhledem k tehdejší volební koalici i z členů STAN. Rovnou desítka ze znovu kandidujících poslanců však svůj mandát neobhájila. Porážka je o to drtivější, že jde často o stranické špičky a lídry kandidátek. I proto je prohra Kalouskovy strany tak trpká. Budete někoho z nich postrádat?
Michal Chalupa   0:01
1/8
Marek Ženíšek Někdejší lidovec a současný 1. místopředseda TOP 09 neobhájil poslanecký mandát jako lídr v Plzeňském kraji, a to byla pro něho bolestivá prohra. Na listopadovém sjezdu strany se tedy funkce vzdá a přijímá odpovědnost ya krvavý volební propad. K tomu vyzval i předsedu Kalouska. Na druhou stranu ho navrhl jako schopného řečníka coby šéfa sedmičlenného Poslaneckého klubu strany. Původně politolog věří v restart TOP 09.

Marek Ženíšek

Někdejší lidovec a současný 1. místopředseda TOP 09 neobhájil poslanecký mandát jako lídr v Plzeňském kraji, a to byla pro něj bolestivá prohra. Na listopadovém sjezdu strany se tedy funkce vzdá a přijímá odpovědnost za krvavý volební propad. K tomu vyzval i předsedu Kalouska. Na druhou stranu ho navrhl jako schopného řečníka coby šéfa sedmičlenného Poslaneckého klubu strany. Původně politolog věří v restart TOP 09. 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 1. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  47
 • Super
  22
 • Trapas
  11
 • Cože
  8
 • Tvl
  8
 • Sladký
  5
Komentáře