Prahu sužuje drogový mor, magistrát bojuje s pivem na náplavce. Hřib: Já nic, já se zdržel

23. května
Pražská koalice chystá velkou letní změnu, pomocí vyhlášky by ráda omezila pití alkoholu na veřejnosti. Týkat se to má i náplavky, která právě v létě nejvíce žije a je oblíbeným místem setkávání Pražanů. Citelný zásah do života v hlavním městě je předmětem debat na sociálních sítích. Jeden z místních se na Twitteru pustil do primátora Zdeňka Hřiba s tím, že by se měl raději věnovat nadměrnému výskytu narkomanů na nedalekém Andělu. Odpověď dostal poněkud zvláštní.

Situace na Andělu je vyloženě tristní, Expres.cz se zdejším narkomanům dlouhodobě věnuje v rámci seriálu Peklo na Andělu.

Jenom za několik málo posledních dní jsme zaznamenali „střelbu“ dvou výtečníků v parku bezprostředně nad gymnáziem na Zatlance nebo třeba u studia hudební stanice Óčko.

Pražský magistrát přesto více trápí hluk na náplavce, populárním místě setkávání pražské mládeže i turistů. Právě náplavka má být jedním z míst v centru, kde nová vyhláška zakáže konzumaci alkoholu po půlnoci.

Právě kvůli nepoměru v rozložení sil do boje s feťáky a pražskou mládeží si do primátora Zdeňka Hřiba na Twitteru rýpl jeden z uživatelů.

„Praha zakáže pití alkoholu na asi tisícovce míst. Když si na náplavce otevřete pivo, dostanete pokutu. Ale feťáky na Andělu, ty Zdeněk Hřib toleruje. To jsou jeho kamarádi. Pirátská elita. Tohle je facka normálním slušným lidem!“ napsal muž jménem Luboš.

Možná to sám nečekal, ale od primátora přišla odpověď. Nad chystanou vyhláškou si Hřib umyl ruce, jedná se totiž o návrh z pera koaličních partnerů Spojené síly pro Prahu (STAN a TOP 09) a hnutí Praha sobě.

„Piráti s tímhle nepřišli a zdrželi se. Za mě tohle není cesta,“ napsal. 

Jeho vyjádření leccos prozrazuje o fungování uvnitř magistrátní koalice. Podle spousty primátorových kritiků je skutečným kápem předseda hnutí Praha sobě Jan Čižinský a Hřib mu v mnohém pouze sekunduje.

Náplavka v letních dnech žije. Teď už bude žít jen do půlnoci.

Jako například nyní, když podle svých slov se zákazem konzumace alkoholu v centru Prahy sice nesouhlasí, ale proti návrhu se nepostavil.

„Tak jste se neměli zdržet, ale být proti, ne?“ udeřil na primátora další z účastníků diskuze.

Zastupitelé, kteří s vyhláškou o zákazu konzumace alkoholu na veřejných místech přišli, se hájí tím, že to je jediná cesta, jak řešit nekonečné stížnosti místních.

„Když tam přijela městská nebo státní policie na základě stížnosti, a to byly desítky telefonátů během každé noci, neměla žádný právní nástroj,“ uvedl pro ČT24 pražský radní Jan Chabr (TOP 09).

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Ohodnoťte článek
Komentáře