jít naiDNES.cz

Prázdniny vrcholí a s nimi i výluky: Víme, kde v Praze budete (nejen) v MHD trpět

MHD v Praze čekají v létě četné výluky. Občané i turisté se musí připravit na dopravní středověk. | foto: Profimedia.cz

Zatímco plánovači na magistrátu mají pocit, že úderem 1. července všichni Pražané zmizí z hlavního města a vrátí se houfně až 31. srpna, skutečnost je úplně jiná. Pořád tu zůstává dost lidí, kteří chodí do práce, navíc sem míří davy (zmatených) turistů, kteří se v ulicích motají „jako nudle v bandě“. Letošní léto se navíc s výlukami roztrhl pytel, přibyla navíc omezení i na železnici.

Aktuálně si výluky „užívají“ hlavně ti, kdo cestují po Praze 5. Tramvajemi se cestující nesvezou na Bertramku ani ze Smíchovského nádraží do Hlubočep, kde bude omezení trvat až do 9. září. 

„Trať v Nádražní ulici je v havarijním stavu, větší rekonstrukce se zde nerealizovala více než 30 let. Menší část zdejší tratě je z roku 1988 a druhá výrazně větší část dokonce z roku 1985. Generálně opravit v celém úseku je potřebné nejen tramvajovou trať. Současně s tím je potřebné přeložit vedení kabelů a kanalizace, opravit most nad železniční tratí v úseku Lihovar – ulice Na Zlíchově i povrch silnic,“ uvedl pro Českou televizi Daniel Šabík z tiskového oddělení Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP).

Samotná rekonstrukce Nádražní ulici čeká v roce 2020. „Rekonstrukce tramvajové trati v Nádražní ulici se objemem i délkou řadí mezi nejvýznamnější a největší, které DPP plánuje příští rok,“ dodal Šabík.

Další výrazné omezení tramvajové dopravy bude také mezi Nádražím Strašnice a Nádražím Hostivař. Počínaje 25. červencem tam tramvaje nepojedou měsíc. Výluka nesouvisí s opravou tramvajové trati, nýbrž s modernizací železničního koridoru. Je potřeba demontovat most, pod kterým tramvaje jezdí.

Další výluky jsou pak přes léto naplánovány na tramvajových tratích ve Francouzské ulici a na Rašínově nábřeží. Od neděle 4. srpna nepojedou týden ani tramvaje mezi Palackého náměstím a Andělem. Opravou projde také obratiště Spojovací a kolejiště na náměstí Bratří Synků. Na konci letních prázdnin pak začne rekonstrukce tramvajové trati v ulici Na Poříčí.

A to není všechno. Do dění v Praze a hlavně přemisťování zasáhnou také nejrůznější akce. Z důvodu konání triatlonových závodů Challenge Prague 2019 bude v sobotu 27. července obousměrně přerušen provoz tramvají na mostě Legií a ve Vítězné ulici a provoz autobusů v oblasti ulic Strakonická, Mezichuchelská, Radotínská, Přeštínská, Vrážská, Strážovská, K Cementárně, Na Cikánce, Karlštejnská a komunikace spojující Ořech a Chýnice, dále pak v oblasti Nučic, Tachlovic, Dobříče, Mezouně, Vysokého Újezdu a Rudné. 

V termínu od 12. března 2019 do 13. prosince 2019 se konají výluky z důvodu přestavby traťového úseku Praha-Hostivař a Praha-Vršovice. Z důvodu konání výluk v železniční stanici Praha-Vršovice bude omezen provoz vlaků na linkách S3, S4, S8, S88, S9, R21, R41 a R43.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz