jít naiDNES.cz

10 strašných věcí, které by měly okamžitě z Prahy zmizet a přestat otravovat vzduch

Barbora Koukalová   0:31
1/5

1.Panda a lední medvěd na Staroměstském náměstí

Jako proč? Proč? Co mají s Prahou společného medvědi ze dvou opačných konců světa? Těžko hádat, nějaký podnikavec prostě využil volné vyhlášky o pouličním umění a postavil před Týnský chrám na místo zapsané v seznamu UNESCO obří odporné plyšáky, kteří s historickým centrem nesouvisejí ani v jiném vesmíru.

Když se s nimi chcete vyfotit, musíte zaplatit a představte si, že někteří lidé to opravdu chtějí. Dokonce existují další lidé, kteří si v těchto kostýmech vydělávají na chleba. Naštěstí to Praha jako pouliční umění už brzy zakáže a tahle hrůza brzy zmizí.

Toto je naprosto mimo naše chápání.

Ale chceme říct jedno, za každou fotku s těmito zloději vzduchu zemře jedno koťátko, a jestli tohle čte někdo, kdo v těch oblecích chodí, rádi bychom mu řekli, aby se zachoval dospěle a našel si konečně práci.

2.Myší díra

To je ten hrůzinec u Karlova mostu a Karlových lázní, kterým musíte projít, pokud jdete po špatné straně chodníku Smetanova nábřeží. Zaplivané, špinavé a páchnoucí podloubí je plné podivných krámů s nemravně předraženými suvenýry, podivnou směnárnou, matrjoškami a zapalovači pro turisty za sto korun.

Je odporná, je smradlavá a v noci rozhodně není příjemná.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat