jít naiDNES.cz

Zaměstnanec pražské restaurace o cestovce vandalů: Pozvraceli nám umyvadla!

Kritika kontroverzní cestovky Prague Riverside Parties sílí každým dnem. Nově se redaktoři Expres.cz spojili se zaměstnancem nejmenované pražské restaurace a ten nám popsal, jak se vandalové, kteří se hrdě nazývají turisty, v centru hlavního města chovají. Někteří prý v podniku pozvraceli umyvadla!

Člověk, se kterým jsme se spojili, pracuje v restauraci v centru Prahy. Podnik je poblíž sídla cestovní agentury Prague Riverside Parties. Lidé z cestovky tak uzavřeli s restaurací dohodu.

„Chtěli, aby k nám mohli jejich lidi chodit na toaletu. Vše bylo předem domluvené, sjednané a zaplacené,“ svěřil se nám zaměstnanec nejmenované restaurace.

Netrvalo dlouho a restaurace dohodu zrušila. Vandalové se prý chovali jako zvěř! 

„Například nám pozvraceli umyvadla, nechávali plechovky od piv na zahrádce i před restaurací a dělali opravdu veliký kravál. Rozhodli jsme se tedy dohodu zrušit,“ řekl nám zaměstnanec podniku, který si nepřál být jmenován.

Průvodce cestovky, jenž domluvu za agenturu sjednával, prý zpočátku působil jako slušný člověk. Brzy ale i on ukázal svou pravou tvář.

„Nejprve byl velice milý. Po několika návštěvách se ukázalo, že je to uřvané, opilecké a egoistické hovado,“ dodal zaměstnanec restaurace.

Se zkušeností s cestovkou Prague Riverside Parties se nedávno Expresu svěřila také exministryně Karolína Peake, která bydlí na Kampě a podle jejích slov turisté nemalují jen po Lennonově zdi, ale i po autech, domech či stromech.

„Místní jdou ráno ven se štětkou a kýblem barvy a až pak do práce. Někteří na to už ale rezignovali a nechávají své majetky posprejované a hodlají zasáhnout až v rámci větší rekonstrukce,“ popsala Karolína Peake.

Za agenturou Prague Riverside Parties, která funguje od roku 2017, stojí dva Američané z Kalifornie (Isaac a Johnny), kteří v České republice žijí zhruba 15 let. Řekli si, že tradiční výlety jsou nudné a snaží se tedy dělat turistiku jiným stylem. Když jsme chtěli vědět jakým, z výletu nás vyhodili.

„Nic neskrýváme! Ale dnes vede tour nový průvodce. Je nezkušený, dělal to jen dvakrát a už i tak je dost nervózní. Bojím se, aby to pro nás nedopadlo špatně. Máme problémy s policií i s primátorem Hřibem,“ řekl nám spoluzakladatel cestovky Johnny Gratz.

Snímky, jimiž se cestovka chlubí na sociálních sítích, označil primátor Zdeněk Hřib za naprosto nechutné. Podle Hřiba navíc cestovka není evidována v živnostenském rejstříku. To ale spoluzakladatel Johnny Gratz označil za lež.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat