Pátek 23. dubna 2021, svátek má Vojtěch
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Policie zadržela poslance Volného, nechtěl si nasadit roušku. Situace se dál vyhrocuje

  Poslanec Lubomír Volný hovoří s policisty na demonstraci, kterou uspořádala 7. března 2021 na Václavském náměstí v Praze iniciativa My společně. Policie náměstí uzavřela a pustila tam jen povolených 100 účastníků a občany, kteří tam bydlí. | foto: ČTK

  Poslanec Lubomír „Flákanec“ Volný byl opět v epicentru dění. Policie zadržela kontroverzního poslance po demonstraci na pražském Václavském náměstí, kterou spolupořádal, poté co si prý odmítal nasadit roušku. Situace se pak vyhrotila, když demonstranti překročili zábrany a mezi ně vstoupili těžkooděnci. Několik lidí bylo spoutáno na zemi.

  „Mám informace, že byl pan poslanec zajištěn poté, co opakovaně odmítl použít roušku,“ uvedl Hamáček k zadržení poslance, jehož přestupek by mohl posuzovat imunitní výbor dolní komory.

  Policie uvedla, že pro porušování vládních nařízení na demonstracích zajistila několik demonstrantů kvůli neuposlechnutí výzvy policie a porušení vládních nařízení.

  Policie v neděli odpoledne uzavřela pražské Václavské náměstí, kam svolala na neděli demonstraci iniciativa My společně. Do prostoru ohraničeného červeno-bílými zátarasy policisté pustili pouze stovku účastníků, což je nyní povolený počet lidí při shromážděních při epidemii koronaviru. Podle zjištění ČTK organizátor kvůli policejnímu zásahu akci krátce po zahájení ukončil. Část účastníků protestu se přesunula k Národnímu divadlu, kde setrvala. Ostatní se rozešli.

  Další demonstraci na Václavském náměstí od 13. hodiny pořádala iniciativa My společně. Účastnili se rovněž nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko. V pozvánce na akci organizátoři uvedli, že „svoboda je ohrožena na nejvyšší možnou míru“.

  Poslanec Lubomír Volný hovoří na demonstraci, kterou uspořádala 7. března 2021...

  Poslanec Lubomír Volný hovoří na demonstraci, kterou uspořádala 7. března 2021 na Václavském náměstí v Praze iniciativa My společně. Policie náměstí uzavřela a pustila tam jen povolených 100 účastníků a občany, kteří tam bydlí.

  Poslanec Volný však demonstraci po několika minutách ukončil poté, co těžkooděnci vstoupili mezi demonstranty. Někteří z nich se pak vydali na magistrálu, odkud je policie musela vytlačit. Posléze se vydali na Staroměstské náměstí. 

  Účastníci demonstrace, kterou uspořádala 7. března 2021 na Václavském náměstí v...

  Desítky lidí kolem skandovaly za zátarasy na Staroměstském náměstí hesla jako „Svobodu“, „Nemáte svědomí“, „Máme holé ruce“ nebo „Pusťte je“. Část lidí nemá respirátory ani roušky, policisté je megafony upozorňují, aby dbali jejich pokynů a respektovali vládní opatření.

  Krátce poté několik demonstrantů prorazilo zábrany a proniklo do hlídaného prostoru. Policisté použili rozbušky a několik lidí na zemi spoutali.

  Rýžuje na Romech, vyhání cizince

  Letos v lednu Volný oznámil, že odmítá spolu se svým kolegou Marianem Bojkem nosit v Poslanecké sněmovně roušky. Poté byl několikrát vykázán z jednacího sálu, protože neměl ochranu úst a nosu. Pak následovala strkanice u pultu předsedajícího, po níž se Volný pravidelně ukazuje v médiích, kde zpochybňuje vládní opatření a vyzývá k občanské neposlušnosti.

  Policisté brání na Staroměstském náměstí v Praze ve vstupu lidem, kteří se 7....

  Volný také nechvalně proslul mnoha kontroverzními výroky. O Havlovi prohlásil, že je to vlastizrádce, NATO teroristický pakt a studenti Erasmu povaleči ve zlaté kleci. Bývalý poslanec SPD a vystudovaný tělocvikář dokonce navrhoval vyhostit všechny cizince ze země. 

  V médiích se v minulosti také objevily informace, že Volný pronajímá byty ve dvou zchátralých domech v romském ghettu v ostravské čtvrti Přívoz a od nájemců inkasuje peníze ze státních příspěvků na bydlení. 

  Policisté brání na Staroměstském náměstí v Praze ve vstupu lidem, kteří se 7....

  Policisté brání na Staroměstském náměstí v Praze ve vstupu lidem, kteří se 7. března 2021 chtěli zúčastnit demonstrace proti vládním opatřením proti koronaviru.

  Rozpuštěná demonstrace

  Organizátoři z iniciativy Chcípl PES v neděli krátce po zahájení ve 14 hodin rozpustili protestní akci na pražském Staroměstském náměstí a vyzvali přítomné k setkání na Petříně. Policisté totiž náměstí uzavřeli a na demonstraci proti vládním opatřením proti koronaviru pustili jen 100 lidí. Další desítky lidí se vstupu dožadovaly, bránili jim v tom policisté.

  Policie už v týdnu avizovala, že bude na ohlášených demonstracích kontrolovat dodržování pravidel, která jsou omezena kvůli šíření koronaviru. Zaměřit se chtěla mimo jiné na to, zda je účastníků protestů povolený počet, jsou jen z okresu, kde se akce koná, a mají předepsanou ochranu nosu a úst.

  Dnes tak policie nepustila za hranice okresů několik autobusů, které na demonstraci proti vládním opatřením mířily do Prahy. Několik autobusů jelo z Karviné, jeden z Brna. Pokutu na místě nikdo nedostal.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

  Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

  Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

  Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

  Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

  Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. dubna 2021, svátek má Vojtěch
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz